Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - SK Austria Klagenfurt 1-2 (0-2)

16 sierpnia na Franz-Fekete-Stadion odbył się pojedynek 4. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Kapfenberger i Austrii Klagenfurt. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii Klagenfurt 2-1. Mecz obejrzało 300 widzów.

4. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-16 19:10 | Stadion: Franz-Fekete-Stadion | Widzów: 497 | Arbiter: A. Sadikovski
I. Šaravanja 24'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Kapfenberger wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Matija Horvat z jedenastki gospodarzy.

W tym czasie to piłkarze Austrii Klagenfurt otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Darijo Pecirep.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Austrii Klagenfurt, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie trafił Ivan Saravanja.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką İbrahima Bingöla z Kapfenberger, a w 39. minucie Floriana Freisseggera z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Austrii Klagenfurt wyszła w zmienionym składzie, za Floriana Freisseggera wszedł Patrick Greil. W 61. minucie Oliver Markoutz zastąpił Barisa Ekinjiera.

Między 66. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 69. minucie Darijo Pecirep został zmieniony przez Petara Zubaka, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Klagenfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając İbrahima Bingöla na Levana Eloshvilego.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 55 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie wynik ustalił Levan Eloshvili.

W samej końcówce starcia w drużynie Kapfenberger doszło do zmiany. Leo Mikić wszedł za Dominika Kotzeggera. Jedenastce Kapfenberger zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Austrii Klagenfurt.

Žan Pelko
89′ Dominik Kotzegger
Florian Freissegger39′ 46′
75′ Ivo Antonio Kralj
Kosmas Gezos
25′ 71′ İbrahim Bingöl
Florian Jaritz
16′ Matija Horvat
Ivan Šaravanja  24′
Michael Lang
Okan Aydın
66′ Kristijan Makovec
Patrick Greil46′ 73′
89′ Leo Mikić
Barış Ekincier61′ 75′
71′  77′ Levan Eloshvili
Petar Zubak69′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Kapfenberger. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka Kapfenberger w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.