Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: FC Wacker Innsbruck - FC Juniors OÖ 2-1 (0-1)

16 sierpnia na Tivolim Stadionie Tirol odbyło się starcie 4. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Wacker Innsbruck i Pasching. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wacker Innsbruck 2-1. Spotkanie obejrzało 1 935 widzów.

4. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-16 19:10 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 2061 | Arbiter: R. Schörgenhofer
A. Reyes 26'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Pasching.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pasching: Janowi Bollerowi w 11. i Isshaku Kondzie w 14. minucie.

Nagle to piłkarze Pasching otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Andy Reyes. Przy zdobyciu bramki asystował Jan Boller.

Od 36. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pasching.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Atsushiego Zaizena z Wacker Innsbruck, a w 54. minucie Hong Hyeon-seoka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie Alexander Gründler wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Thomas Kofler.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wacker Innsbruck w 59. minucie spotkania, gdy Markus Wallner strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Abdoul Conte.

W 61. minucie za Hong Hyeon-seoka wszedł Andriko Smolinski. Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze Wacker Innsbruck: Markus Wallner, Atsushi Zaizen, Elvin Ibrisimovic, na ich miejsce weszli: Sunday Faleye, Clemens Hubmann, Ertugrul Yildirim. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Meistera, Fabiana Benki zajęli: Florian Aigner, Daniel Jelisic. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pasching: Christopherowi Cvetkowi w 77. i Andrikowi Smolinskiemu w 85. minucie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christopher Cvetko osłabiając zespół Pasching. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 77. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jan Boller11′
36′ Alexander Joppich
David Bumberger44′
Thomas Kofler
Yao Olivier Juslin N'Zi
45′ Abdoul Karim Conté
Isshaku Konda14′
Raphael Gallé
Fabian Benko81′
52′ 90′ Atsushi Zaizen
Christopher Cvetko77′ 90′
 56′ Alexander Gründler
Hyeon-seok Hong54′ 61′
90′ Elvin Ibrisimovic
Andy Josue Reyes Vado  26′
 59′ 84′ Markus Wallner
Andriko Smolinski61′ 85′
90′ Clemens Hubmann
Florian Aigner69′
84′ Sunday Adeyemi Faleye
Daniel Jelisic81′
Rahman Jawadi
Pierre Nagler
90′ Ertugrul Yildirim
Patrick Plojer

Zespół Wacker Innsbruck był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gości dostali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.