Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: FC Liefering - SV Horn 3-2 (1-1)

16 sierpnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie 4. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Liefering i Horn. Mecz zakończył się zwycięstwem Liefering 3-2. Na stadionie stawiło się 392 widzów.

4. kolejka Austria - 1. liga
2019-08-16 19:10 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 392 | Arbiter: A. Untergasser
E. Kara 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Liefering wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thomasowi Salamonowi z Horn. Była to 10. minuta starcia.

Tymczasem piłkarze Liefering nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Csaba Bukta. Bramka padła po podaniu Karima Adeyemiego.

Drużyna Horn wyrównała wynik meczu. W 35. minucie Michael Cheukoua wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Michael Cheukoua został zastąpiony przez Maria Stefla.

Trzeba było trochę poczekać, aby Karim Adeyemi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Liefering, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Kim Jung-Min.

W 64. minucie w drużynie Liefering doszło do zmiany. Maurits Kjaergaard wszedł za Kim Jung-Mina.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Liefering, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie wynik na 3-1 podwyższył Mohamed Camara. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Karim Adeyemi.

W 68. minucie Marcel Toth został zmieniony przez Fabiana Vyhnalka, co miało wzmocnić zespół Horn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kiliana Ludewiga na Alexandra Prassa. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Liefering: Nikoli Stosic w 74. i Youbie Diarze w 79. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Ercan Kara. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Mario Stefel.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohameda Camarę, piłkarza Liefering. Trener Horn postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Thomasa Salamona i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Redzica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Liefering doszło do zmiany. Benjamin Šeško wszedł za Karima Adeyemiego.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu czerwone kartki dostali: Benjamin Šeško, Youba Diarra (po drugiej żółtej) z Liefering. Zespołowi Horn zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Liefering.

Jürgen Bauer
70′ Kilian Ludewig
Lukas Malicsek
Alois Dominik Oroz
Thomas Salamon10′ 85′
 67′ 83′ Mohamed Camara
Andree Neumayer
79′ 88′ Hamaciré Youba Diarra
Marco Hausjell
64′ Jung-Min Kim
Filip Faletar
74′ Nikola Stosic
Florian Sittsam
David Affengruber
Marcel Toth68′
 16′ Csaba Bukta
Michael Cheukoua  35′ 61′
 63′ 85′ Karim-David Adeyemi
Ercan Kara  80′
Kilian Schröcker
Simon Kronsteiner
Sebastian Aigner
Dominik Akrap
64′ Maurits Kjærgaard
David Lippeck
70′ Alexander Prass
Mario Stefel61′
Nicolas Seiwald
Fabian Vyhnalek68′
Rene Hellermann
Benjamin Redzic85′
85′ 86′ Benjamin Šeško
Michael Weizmann

Zawodnicy Liefering obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.