Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: FC Blau-Weiß Linz - SKU Amstetten 2-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 29 września, drużyna Blau-Weiss Linz wygrała ze SKU Amstetten 2-0 (0-0). Mecz na Linzer Stadion obejrzało 725 widzów.

F. Schubert 69',80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka SKU Amstetten wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Blau-Weiss Linz postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Olivera Filipa. Na boisko wszedł Simon Gasperlmair, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie za Christiana Lichtenbergera wszedł Andree Neumayer.

Bramkarz SKU Amstetten wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 69. minucie Fabian Schubert dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W następstwie utraty gola trener SKU Amstetten postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Alina Romana i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Holzera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce SKU Amstetten doszło do zmiany. Okan Yilmaz wszedł za Wale Allego.

Niedługo później Fabian Schubert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blau-Weiss Linz, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Turgaya Gemicibaşiego.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Blau-Weiss Linz doszło do zmiany. Marcel Schantl wszedł za Aleksandara Kosticia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Philippowi Offenthalerowi i Lukasowi Deinhoferowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Sebastian Dirnberger34′
17′ Felix Strauß
Patrick Puchegger
67′ Oliver Filip
Marco Stark
Michael Brandner
Christian Lichtenberger68′
Turgay Philipp Gemicibaşi
Wale Musa Alli74′
82′ Aleksandar Kostić
Philipp Offenthaler90′
Lukas Tursch
Alin Roman74′
 69′, 80′ Fabian Schubert
Patrick Schagerl
67′ Simon Gasperlmair
Daniel Scharner
Hannes Huber
Marcel Holzer74′
82′ Marcel Schantl
Okan Yilmaz74′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Blau-Weiss Linz w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.