Liga austriacka - 4. kolejka 1. ligi: Austria Wiedeń II - SV Horn 1-2 (1-0)

29 września na Generali Arena w Wiedniu odbyło się spotkanie 4. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń II i Horn. Mecz zakończył się zwycięstwem Horn 2-1. Na stadionie stawiło się 305 widzów.

4. kolejka Austria - 1. liga
2020-09-29 18:30 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 305 | Arbiter: A. Untergasser
P. Eler 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Horn wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Antoniowi Azinoviciowi z zespołu Horn. Była to 17. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Austrii Wiedeń II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Anouar El Moukhantir.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Austrii Wiedeń II.

Na drugą połowę drużyna Horn wyszła w zmienionym składzie, za Stephana Schimandla, Lucasa-Juliana Scholla weszli Patrick, Benjamin Redzic. Także zespół Austrii Wiedeń II wyszedł w zmienionym składzie, za Mauda Jarjuégo wszedł Matteo Meisl. W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mirko Kos osłabiając tym samym zespół Austrii Wiedeń II.

W 53. minucie Stefan Radulovic został zmieniony przez Mathiasa Gindla. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę obejrzał Simon Pirkl z Horn. Trener Horn postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Ivora Horvata i na pole gry wprowadził napastnika Patrika Elera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy Horn nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Marco Siverio.

Szybko po stracie bramki drużyna Horn trafiła do bramki rywala. W 65. minucie wynik ustalił Patrik Eler.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Austrii Wiedeń II: Can Keles, Muharem Huskovic, Niels Hahn, na ich miejsce weszli: Csaba Mester, Josef Pross, Stefan Feiertag. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Siveria, Michaela Cheukoui zajęli: Tin Karamatić, Hamed Saleh. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Horn i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

SV Horn
51′ Mirko Kos
Luka Bilobrk
Johannes Handl
Antonio Azinović17′
46′ Maudo Lamine Jarjué
Jürgen Bauer
Lukas Prokop
Ivor Horvat61′
Facundo Perdomo Mármol
Simon Pirkl60′
90′ Matthias Braunöder
Sanin Muminović
 45′ Anouar El Moukhantir
Lucas-Julian Scholl46′
83′ Niels Hahn
Florian Sittsam90′
77′ Can Keles
Marco Siverio Toro  61′ 79′
53′ Stefan Radulovic
Michael Cheukoua89′
77′ Muharem Huskovic
Stephan Schimandl46′
53′ Mathias Gindl
Simon Kronsteiner
Silvio Apollonio
Tin Karamatić79′
46′ Matteo Meisl
Amro Lasheen
83′ Stefan Feiertag
Hamed Saleh89′
77′ Csaba Mester
Patrick Robson de Souza Monteiro46′ 87′
77′ Josef Pross
Patrik Eler61′  65′

Benjamin Redzic46′

Piłkarze Austrii Wiedeń II dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.