Liga austriacka - 34. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - TSV Hartberg 2-3 (0-1)

11 lipca na Generali Arena w Wiedniu odbyło się spotkanie 34. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hartberg 3-2.

J. Dossou 74'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu kartką został ukarany Lukas Ried, piłkarz Hartberg.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Dario Tadic. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Lienharta z Hartberg, a w 45. minucie Michaela Madla z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Drugą połowę jedenastka Austrii Wiedeń rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Madla wszedł Stephan Zwierschitz. Także w zespole Hartberg w czasie przerwy zaszły zmiany, za Lukasa Rieda wszedł Rajko Rep. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Thomasowi Ebnerowi z Austrii Wiedeń. Była to 49. minuta spotkania.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Benedikt Pichler. W zdobyciu bramki pomógł Manprit Sarkaria.

W 62. minucie w jedenastce Hartberg doszło do zmiany. Peter Tschernegg wszedł za Bakary'ego Nimagę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hartberg w 64. minucie spotkania, gdy Dario Tadic strzelił drugiego gola. W 69. minucie Benedikt Pichler został zmieniony przez Maximiliana Saksa.

Trener Austrii Wiedeń wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brighta Edomwonyiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 22 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alexandar Borkovic. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Vesel Demaku wszedł za Thomasa Ebnera.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hartberg, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wynik na 1-3 podwyższył Jodel Dossou. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Dario Tadic.

Chwilę później trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł David Cancola, a murawę opuścił Dario Tadic.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Patrick Wimmer.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Aleksandar Jukic wszedł za Christopha Monscheina. Jedenastce Austrii Wiedeń zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hartberg.

Rene Swete
70′ Alexandar Borkovic
Amadou Dante
Florian Klein
Tobias Kainz
45′ 46′ Michael Madl
Christian Klem
Erik Ross Palmer-Brown
Andreas Lienhart27′
49′ 70′ Thomas Ebner
Felix Luckeneder
James Alexander Jeggo
Thomas Rotter
Manprit Sarkaria
Jodel Dossou  74′
 79′ Patrick Wimmer
Bakary Nimaga62′
84′ Christoph Monschein
Lukas Ried5′ 46′
 56′ 69′ Benedikt Pichler
Dario Tadic  10′, 64′ 79′
Mirko Kos
Raphael Sallinger
Andreas Poulsen
Michael Huber
46′ Stephan Zwierschitz
David Cancola79′
70′ Vesel Demaku
Lukas Gabbichler
84′ Aleksandar Jukic
Christoph Kröpfl
69′ Maximilian Sax
Peter Tschernegg62′
70′ Bright Osagie Edomwonyi
Rajko Rep46′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Hartberg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.