Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - Admira Wacker Moedling 3-1 (1-0)

W meczu 32. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 25 maja, drużyna Hartberg wygrała z Admirą Wacker Moedling 3-1 (1-0). Mecz na Profertil ARENA obejrzało 3 697 widzów.

32. kolejka Austria - Bundesliga
2019-05-25 17:00 | Stadion: PROfertil ARENA | Widzów: 3697 | Arbiter: R. Schörgenhofer
S. Bakış 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Admiry Wacker Moedling wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hartberg w 18. minucie spotkania, gdy Dario Tadic zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Florian Flecker.

Od 35. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hartberg i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Na drugą połowę drużyna Admiry Wacker Moedling wyszła w zmienionym składzie, za Marina Jakoliša wszedł Sasa Kalajdzic. Między 58. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hartberg i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Admiry Wacker Moedling ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Dario Tadic. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Michael Blauensteiner.

W 64. minucie za Zakarię Sanogę wszedł David Cancola. A trener Admiry Wacker Moedling wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Setha Paintsila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emanuel Aiwu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcusa Maiera z Admiry Wacker Moedling, a w 82. minucie Rajka Repa z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie w zespole Hartberg doszło do zmiany. Krešimir Kovačević wszedł za Daria Tadica. Na murawie, jak to często zdarzało się Hartberg w tym sezonie, pojawił się Tobias Kainz, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Floriana Fleckera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Krešimir Kovačević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hartberg, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Michael Blauensteiner.

Minutę później w drużynie Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Fabio Strauss wszedł za Marcusa Maiera.

Jedenastka gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Sinan Bakış.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Bakış
59′ René Swete
Andreas Leitner
Michael Blauensteiner
Emanuel Aiwu35′ 67′
Michael Huber
Pascal Petlach
58′ Siegfried Rasswalder
Miloš Spasić
Thomas Rotter
Marcus Maier76′ 90′
84′ Florian Flecker
Kolja Pusch
Jürgen Heil
Daniel Toth
41′ Florian Sittsam
Wilhelm Vorsager
 18′, 60′ 78′ Dario Tadić
Marin Jakoliš46′
82′ Rajko Rep
Patrick Schmidt
45′ 64′ Zakaria Sanogo
Sinan Bakış  90′
Raphael Lukas Sallinger
Manuel Kuttin
84′ Tobias Kainz
Sebastian Bauer
64′ David Cancola
Fabio Strauss90′
Christoph Kröpfl
Marco Kadlec
Philipp Siegl
Sasa Kalajdzic46′ 59′
78′  90′ Krešimir Kovačević
Seth Paintsil67′
Meris Skenderović
Dominik Starkl

Przewaga drużyny Admiry Wacker Moedling w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Admiry Wacker Moedling otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.