Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi: Sturm Graz - TSV Hartberg 1-4 (1-3)

5 lipca na Merkur Arena odbyło się spotkanie 32. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hartberg 4-1.

A. Avlonitis 90' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna Hartberg wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Jakob Jantscher.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Rottera z Hartberg, a w 18. minucie Kevina Friesenbichlera z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie Lukas Gabbichler wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hartberg w 37. minucie spotkania, gdy Dario Tadic strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Tobias Kainz.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Dario Tadic po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Tobias Kainz.

Na drugą połowę jedenastka Sturmu Graz wyszła w zmienionym składzie, za Vincenta Trummera wszedł Emanuel Sakic. Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christopha Leitgeba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Philipp Huspek.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hartberg w tym sezonie, pojawił się Siegfried Rasswalder, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Christiana Klema. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę zespół Hartberg wyszedł w zmienionym składzie, za Thomasa Rottera, Bakary'ego Nimagę weszli Dominik Kirnbauer, David Cancola. W 58. minucie za Lukasa Gabbichlera wszedł Tomáš Ostrák.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Anastasios Avlonitis ze Sturmu Graz. Była to 68. minuta pojedynku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sturmu Graz Anastasios Avlonitis. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Rene Swete
90′ (samob.) 68′ Anastasios Avlonitis
Amadou Dante
Niklas Geyrhofer
Michael Huber
46′ Vincent Trummer
Tobias Kainz
Stefan Hierländer
Christian Klem46′
46′ Philipp Huspek
Thomas Rotter16′ 46′
 4′ 79′ Jakob Jantscher
Lukas Gabbichler  33′ 58′
Lukas Jäger
Bakary Nimaga46′
Otar Kiteishvili
Peter Tschernegg
65′ Thorsten Röcher
Dario Tadic  37′, 44′
18′ 74′ Kevin Friesenbichler
Rajko Rep77′
Tobias Schützenauer
Florian Faist
46′ Emanuel Sakic
Siegfried Rasswalder46′
79′ Winfred Amoah
David Cancola46′
46′ Christoph Leitgeb
Christoph Kröpfl77′
65′ Dardan Shabanhaxhaj
Stefan Rakowitz
Sebastian Zettl
Dominik Kirnbauer46′
74′ Martin Krienzer
Tomáš Ostrák58′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Hartberg pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.