Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - SC Rheindorf Altach 2-0 (0-0)

W starciu 32. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół Sankt Polten wygrał z Rheindorf 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na NV ARENA w St. Pölten.

D. Schütz 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Rheindorf wygrała 19 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 24. minucie na plac gry wszedł Daniel Schütz, a murawę opuścił Alan Carius. Daniel Schütz spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Danielowi Drescherowi w 30. i Issiace Ouédraogo w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Rheindorf wyszedł w zmienionym składzie, za Manuela Thurnwalda, Samuela Ouma, Sidneya Sama weszli Anderson, Johannes Tartarotti, Marco Meilinger. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Daniela Petrovica, piłkarza gospodarzy.

W 55. minucie Philipp Netzer został zastąpiony przez Alaina Wissa. W 59. minucie boisko opuścili piłkarze Sankt Polten: Christoph Klarer, Ahmet Muhamedbegovic, Martin Rasner, a na ich miejsce weszli Daniel Drescher, Daniel Petrovic, Nico Gorzel. W 63. minucie kartkę dostał Luan z jedenastki gospodarzy.

Trener Rheindorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Nussbaumera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emanuel Schreiner. W 78. minucie w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Marcel Tanzmayr wszedł za Issiakę Ouédraogo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Polten w 79. minucie spotkania, gdy Sandro Ingolitsch strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Christoph Messerer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w 82. minucie spotkania, gdy Daniel Schütz zdobył z karnego drugą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Marcowi Meilingerowi, zawodnikowi Rheindorf.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Martin Kobras
30′ 59′ Daniel Drescher
Matthias Maak
 79′ Sandro Ingolitsch
Philipp Netzer55′
63′ Luan Leite da Silva
Philipp Schmiedl
53′ 59′ Daniel Petrovic
Emanuel Schreiner78′
Kofi Schulz
Manuel Thurnwald46′
24′ Alan Lima Cariús
Lars Nussbaumer
59′ Nico Gorzel
Samuel Yves Oum Gouet46′
Robert Ljubičić
Sidney Sam46′
Christoph Messerer
Julio César Villalba Gaona
44′ 78′ Issiaka Ouédraogo
Christian Gebauer
59′ Christoph Klarer
Benjamin Ozegovic
59′ Ahmet Muhamedbegovic
Anderson dos Santos Gomes46′
59′ Martin Rasner
Jan Zwischenbrugger
24′  82′ (k.) Daniel Schütz
Marco Meilinger46′ 85′
Nicolas Meister
Daniel Nussbaumer78′
78′ Marcel Tanzmayr
Johannes Tartarotti46′

Alain Wiss55′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.