Liga austriacka - 31. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - Wolfsberger Athletik Club 3-3 (1-0)

W spotkaniu 31. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 2 lipca, drużyna Hartberg zremisowała z Wolfsberger 3-3 (1-0). Pojedynek odbył się na PROfertil ARENA.

S. Weissman 69',86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Wolfsberger wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hartberg otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Lienhart. Przy strzeleniu gola pomógł Amadou Dante.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Na drugą połowę jedenastka Wolfsberger wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Rnicia wszedł Manfred Gollner.

Zawodnicy Wolfsberger w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miloš Jojić. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexander Schmidt.

Szybko po stracie gola drużyna gospodarzy ponownie pokazała swoją wyższość. W 56. minucie Dario Tadic dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Andreas Lienhart.

W 57. minucie Christoph Kröpfl został zastąpiony przez Jodela Dossou. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Siegfried Rasswalder, David Cancola, a na ich miejsce weszli Christian Klem, Bakary Nimaga. A kibice Wolfsberger nie mogli już doczekać się wprowadzenia Svena Spranglera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Miloš Jojić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 64. minucie boisko opuścili piłkarze Wolfsberger: Marc Schmerböck, Cheikhou Dieng, a na ich miejsce weszli Christopher Wernitznig, Alexander Schmidt.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wyrównującego gola dla jedenastki Wolfsberger strzelił Shon Weissman. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 28 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Marca Schmerböcka.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Siegfriedowi Rasswalderowi z Hartberg. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Hartberg doszło do zmiany. Lukas Ried wszedł za Daria Tadica. W 76. minucie w jedenastce Wolfsberger doszło do zmiany. Stefan Gölles wszedł za Lukasa Schmitza.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany David Cancola, zawodnik Hartberg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w 86. minucie spotkania, gdy Shon Weissman strzelił trzeciego gola. Po raz kolejny asystę zanotował Marc Schmerböck.

W 88. minucie kartkę otrzymał Shon Weissman z drużyny gości. W tej samej minucie w zespole Hartberg doszło do zmiany. Michael Huber wszedł za Feliksa Luckenedera.

Jedenastka Hartberg nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Lukas Ried.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Shon Weissman spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Michael Novak
57′ Christian Klem
Nemanja Rnić46′
 9′ Andreas Lienhart
Lukas Schmitz76′
88′ Felix Luckeneder
Miloš Jojić  52′ 64′
Thomas Rotter
Mario Leitgeb
57′ Christoph Kröpfl
Michael Liendl
57′ Bakary Nimaga
Christopher Wernitznig64′
 56′ 73′ Dario Tadic
Shon Zalman Weissman  69′, 86′ 90′ (k.) 88′
Rajko Rep
Alexander Schmidt64′
Florian Faist
Manuel Kuttin
88′ Michael Huber
Manfred Gollner46′
57′ 71′ Siegfried Rasswalder
Stefan Gölles76′
57′ 81′ David Cancola
Marc Andre Schmerböck64′
57′ Jodel Dossou
Sven Sprangler64′
73′  88′ Lukas Ried
Kai Lukas Stratznig
Marcel Schantl
Cheikhou Dieng64′

Przewaga zespołu Wolfsberger w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Wolfsberger przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.