Liga austriacka - 31. kolejka Bundesligi: SC Rheindorf Altach - Austria Wiedeń 1-2 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Rheindorf przegrała z Austrią Wiedeń 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na CASHPOINT Arena w Altach.

B. Edomwonyi 79'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w 27. minucie spotkania, gdy Johannes Tartarotti strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Sidney Sam.

W 28. minucie kartkę dostał Jan Zwischenbrugger, zawodnik Rheindorf. Chwilę później trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł Samuel Oum, a murawę opuścił Manfred Fischer. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Johannesowi Tartarottiemu z Rheindorf.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rheindorf.

Na drugą połowę zespół Rheindorf wyszedł w zmienionym składzie, za Emira Karica wszedł Manuel Thurnwald. A kibice Austrii Wiedeń nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maximiliana Saksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Vesel Demaku. Posunięcie trenera było słuszne. Maximiliana Saksa strzelił wyrównującego gola w 57. minucie spotkania.

Drugą połowę zespół Rheindorf rozpoczął w zmienionym składzie, za Sidneya Sama wszedł Marco Meilinger.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Maximilian Sax. Bramka padła po podaniu Thomasa Ebnera.

W 64. minucie za Benedikta Pichlera wszedł Patrick Wimmer. W 69. minucie Jan Zwischenbrugger został zmieniony przez Matthiasa Maaka, a za Frantza Pangopa wszedł na boisko Christian Gebauer, co miało wzmocnić drużynę Rheindorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Ebnera na Jamesa Jeggo oraz Christopha Monscheina na Brighta Edomwonyiego. W 73. minucie kartką został ukarany Berkay Dabanlı, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bright Edomwonyi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Patrick Wimmer.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Patrick Wimmer z zespołu gości. W tej samej minucie w jedenastce Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Alexandar Borkovic wszedł za Alexandra Grünwalda. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Patrick Pentz
73′ Berkay Tolga Dabanlı
Florian Klein
Anderson dos Santos Gomes
Michael Madl
46′ Emir Karic
Erik Ross Palmer-Brown
Philipp Schmiedl
Stephan Zwierschitz
28′ 69′ Jan Zwischenbrugger
Manprit Sarkaria
Daniel Nussbaumer
Vesel Demaku46′
30′ Manfred Fischer
Thomas Ebner74′
46′ Sidney Sam
Alexander Grünwald87′
 27′ 36′ Johannes Tartarotti
Christoph Monschein74′
76′ Frantz Pangop T'chidjui
Benedikt Pichler64′
Benjamin Ozegovic
Mirko Kos
69′ Matthias Maak
Alexandar Borković87′
46′ Marco Meilinger
Christoph Martschinko
30′ Samuel Yves Oum Gouet
James Alexander Jeggo74′
46′ Manuel Thurnwald
Maximilian Sax46′  57′
76′ Christian Gebauer
Patrick Wimmer64′ 87′
Julio César Villalba Gaona
Bright Osagie Edomwonyi74′  79′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.