Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi: WSG Swarovski Tirol - SC Rheindorf Altach 0-1 (0-1)

W starciu 30. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, zespół WSG Wattens przegrał z Rheindorf 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku.

D. Nussbaumer 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Rheindorf wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie za Emanuela Schreinera wszedł Manuel Thurnwald.

Jedynego gola meczu strzelił Daniel Nussbaumer dla zespołu Rheindorf. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Marca Meilingera.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom WSG Wattens: Davidowi Gugganigowi w 22. i Feliksowi Adjeiemu w 30. minucie. W 34. minucie w jedenastce WSG Wattens doszło do zmiany. Zlatko Dedic wszedł za Feliksa Adjeiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rheindorf.

W 46. minucie Samuel Oum został zmieniony przez Jana Zwischenbruggera, a za Sidneya Sama wszedł na boisko Johannes Tartarotti, co miało wzmocnić zespół Rheindorf. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Santina na Stefana Maierhofera. Między 49. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rheindorf.

Trener Rheindorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Julia Villalbę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Daniel Nussbaumer. W 68. minucie w jedenastce WSG Wattens doszło do zmiany. Stefan Hager wszedł za Davida Gugganiga. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Florianowi Riederowi z WSG Wattens.

Na murawie, jak to często zdarzało się WSG Wattens w tym sezonie, pojawił się Julian Gölles, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Sandra Neurautera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Florian Rieder został zmieniony przez Feliksa Kerbera, co miało wzmocnić zespół WSG Wattens. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Meilingera na Matthiasa Maaka. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Kobras
30′ 34′ Felix Adjei
Berkay Tolga Dabanlı49′
22′ 68′ David Gugganig
Anderson dos Santos Gomes62′
Ione Agonay Jiménez Cabrera
Philipp Schmiedl
76′ Sandro Neurauter
Emanuel Schreiner10′
Michael Svoboda
Daniel Nussbaumer  19′ 64′
Kevin Nitzlnader
Manfred Fischer
46′ Sebastian Santin
Marco Meilinger81′
Athanasios Petsos
Samuel Yves Oum Gouet46′
69′ 76′ Florian Rieder
Sidney Sam57′ 63′
Kelvin Kwarteng Yeboah
Christian Gebauer
Pascal Grünwald
Benjamin Ozegovic
76′ Julian Peter Gölles
Matthias Maak81′
68′ Stefan Hager
Jan Zwischenbrugger46′
Kilian Bauernfeind
Johannes Tartarotti63′
34′ Zlatko Dedic
Manuel Thurnwald10′
76′ Felix Kerber
Frantz Pangop T'chidjui
46′ Stefan Maierhofer
Julio César Villalba Gaona64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.