Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi: SV Mattersburg - Admira Wacker Moedling 1-2 (1-0)

27 czerwca na Pappelstadion odbył się mecz 30. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg i Admiry Wacker Moedling. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Admiry Wacker Moedling 2-1.

S. Bakış 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Admiry Wacker Moedling wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Mattersburg otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Jano. Asystę przy bramce zaliczył Thorsten Mahrer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lukas Rath z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mattersburg.

W 49. minucie Kolja Pusch wyrównał wynik meczu z karnego. Między 53. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Mattersburg i dwie drużynie przeciwnej.

W 66. minucie za Sebastiana Bauera wszedł Mario Pavelić. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Morten Hjulmand z Admiry Wacker Moedling. Chwilę później trener Mattersburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Patrick Bürger, a murawę opuścił Martin Pusic.

W tej samej minucie Fabian Miesenböck został zmieniony przez Michaela Lerchera, a za Alois Höllera wszedł na boisko Michael Steinwender, co miało wzmocnić drużynę Mattersburg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erwina Hoffera na Sinana Bakışa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Admiry Wacker Moedling w 73. minucie spotkania, gdy Sinan Bakış strzelił drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 75. minucie kartkę dostał Emanuel Aiwu, zawodnik gości. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Mattersburg doszło do zmiany. Julius Ertlthaler wszedł za Floriana Harta. Chwilę później trener Admiry Wacker Moedling postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Setha Paintsila wszedł Pascal Petlach, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Admiry Wacker Moedling utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Admiry Wacker Moedling za Koli Pusch wszedł Marco Kadlec, a w zespole Mattersburg Philipp Erhardt zmienił Christopha Halpera. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mattersburg oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Andreas Leitner
55′ 83′ Philipp Erhardt
Emanuel Aiwu75′
79′ Florian Hart
Sebastian Bauer66′
Thorsten Mahrer
Christoph Schösswendter
45′ Lukas Rath
Morten Due Hjulmand67′
58′ Andreas Gruber
Roman Kerschbaum53′
68′ Alois Höller
Markus Lackner84′
Andreas Kuen
Marcus Maier88′
62′ 68′ Fabian Miesenböck
Kolja Pusch  49′ (k.) 83′
 25′ Alejandro Velasco Fariñas
Seth Paintsil83′
68′ Martin Pusic
Erwin Hoffer63′ 70′
Tino Casali
Christoph Haas
68′ Michael Lercher
Mario Pavelić66′
David Nemeth
Pascal Petlach83′
68′ Michael Steinwender
Marco Kadlec83′
79′ Julius Ertlthaler
Muhammed Cham Saračević
83′ 90′ Christoph Halper
Sinan Bakış70′  73′
68′ 90′ Patrick Bürger
Markus Pink

Piłkarze obu drużyn dostali po sześć żółtych kartek.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie dokonał czterech zmian.