Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - FC Wacker Innsbruck 1-0 (0-0)

11 maja na Allianz Stadion w Wiedniu odbyło się starcie 30. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i Wacker Innsbruck. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rapidu 1-0. Na stadionie stawiło się 13 944 widzów.

30. kolejka Austria - Bundesliga
2019-05-11 17:00 | Stadion: Allianz Stadion | Widzów: 13944 | Arbiter: A. Harkam
Rapid Wiedeń
FC Wacker Innsbruck
1
0
A. Badji 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 71 razy. Drużyna Rapidu wygrała aż 40 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 10.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry w zespole Rapidu doszło do zmiany. Christoph Knasmüllner wszedł za Dejana Ljubicica.

Jedynego gola meczu strzelił Aliou Badji dla drużyny Rapidu. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Rapidu postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Stephena Auera. Na boisko wszedł Mert Müldür, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 69. minucie kartką został ukarany Roman Kerschbaum, piłkarz gości. W 70. minucie Brian Henning został zmieniony przez Murata Şatina.

W następstwie utraty gola trener Wacker Innsbruck postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Cheikhou Dienga i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Gründlera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie Aliou Badji został zmieniony przez Andryję Pavlovicia, co miało wzmocnić zespół Rapidu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthäusa Tafernera na Stefana Rakowitza. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Lukas Hupfauf z jedenastki gości.

Christopher Knett
67′ Stephen Auer
Cheikhou Dieng74′
62′ Dejan Ljubičić
Sascha Horvath
Thomas Murg
Brian Henning70′
Stefan Schwab
Roman Kerschbaum69′
 64′ 81′ Aliou Badji
Matthäus Taferner86′
Philipp Schobesberger
Zlatko Dedic
Richard Strebinger
Hidajet Hankič
67′ Mert Müldür
Murat Şatin70′
62′ Christoph Knasmüllner
Daniele Gabriele
81′ Andrija Pavlović
Alexander Gründler74′

Zespół Rapidu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wacker Innsbruck wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.