Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - SKN Sankt Pölten 2-5 (2-2)

W pojedynku 30. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 27 czerwca, jedenastka Austrii Wiedeń przegrała z Sankt Polten 2-5 (2-2). Starcie odbyło się na Generala Arena w Wiedniu.

Alan Cariús 83'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń w 18. minucie spotkania, gdy Benedikt Pichler zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił Robert Ljubicic. Bramka padła po podaniu Kofiego Schulza.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Christoph Monschein. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 44. minucie Daniel Schütz wyrównał wynik meczu. Po raz kolejny asystę zaliczył Kofi Schulz.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Dominikowi Prokopowi z Austrii Wiedeń. Trener Sankt Polten wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Daviesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Michael Ambichl. Posunięcie trenera było słuszne. George'a Daviesa strzelił dającego prowadzenie gola w 60. minucie spotkania.

W tej samej minucie Manprit Sarkaria został zastąpiony przez Patricka Wimmera.

Niedługo później George Davies wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sankt Polten, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Daniel Schütz.

Chwilę później trener Austrii Wiedeń postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Dominika Prokopa. Na boisko wszedł Vesel Demaku, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sankt Polten, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie George Davies ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-4. Asystę przy bramce zanotował Robert Ljubicic.

Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sankt Polten: Daniel Schütz, Ahmet Muhamedbegovic, Martin Rasner, Nicolas Meister, na ich miejsce weszli: Alan Carius, Daniel Drescher, Christoph Messerer, Issiaka Ouédraogo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Grünwalda, Christopha Monscheina, Floriana Kleina zajęli: Maximilian Sax, Bright Edomwonyi, Michael Madl.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w 83. minucie spotkania, gdy Alan Carius strzelił piątego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Robert Ljubicic.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Luanowi w 86. minucie i George'owi Daviesowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-5.

Christoph Klarer
79′ Florian Klein
Luan Leite da Silva86′
Erik Ross Palmer-Brown
Ahmet Muhamedbegovic74′
Stephan Zwierschitz
Kofi Schulz
60′ Manprit Sarkaria
Martin Rasner81′
70′ Alexander Grünwald
Michael Ambichl59′
James Alexander Jeggo
Robert Ljubičić  32′
48′ 63′ Dominik Prokop
Daniel Schütz  44′ 74′
 36′ 70′ Christoph Monschein
Nicolas Meister82′
 18′ Benedikt Pichler
Cory Burke
Mirko Kos
Kilian Kretschmer
79′ Michael Madl
Daniel Drescher74′
63′ Vesel Demaku
George Kweku Davies59′  60′, 63′ 90′
Thomas Ebner
Dominik Hofbauer
70′ Maximilian Sax
Alan Lima Cariús74′  83′
60′ Patrick Wimmer
Christoph Messerer81′
70′ Bright Osagie Edomwonyi
Issiaka Ouédraogo82′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.