Liga austriacka - 30. kolejka 1. ligi: FC Liefering - SK Austria Klagenfurt 1-1 (1-1)

W spotkaniu 30. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 czerwca, zespół Liefering zremisował z Austrią Klagenfurt 1-1 (1-1). Mecz na DAS.GOLDBERG Stadion w Grödig obejrzało 253 widzów.

30. kolejka Austria - 1. liga
2019-06-01 17:00 | Stadion: DAS.GOLDBERG Stadion | Widzów: 253 | Arbiter: M. Hameter
FC Liefering
SK Austria Klagenfurt
1
1
A. Schmidt 6'
B. Pichler 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Schmidt. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikola Stosic.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Benedikt Pichler. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Okan Aydın.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Carlos Badal z Austrii Klagenfurt. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Liefering wyszła w zmienionym składzie, za Tobiasa Bergera wszedł Alexander Prass. W 56. minucie Alexander Schmidt został zmieniony przez Ramiego Tekira.

Niestety w 70. minucie meczu Michael Zetterer bramkarz Austrii Klagenfurt z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Žana Pelkę - rezerwowego bramkarza jedenastki. W 73. minucie Benedikt Pichler został zmieniony przez Georgiosa Karasavvidisa, a za Marca Hödla wszedł na boisko Enis Pajalic, co miało wzmocnić drużynę Austrii Klagenfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Sturma na Nicolasa Seiwalda. W 87. minucie sędzia ukarał kartką Petera Pokornego, piłkarza Liefering.

Ivan Šaravanja
46′ Tobias Berger
Maximiliano Moreira Romero
87′ Peter Pokorný
Ousseini Nji Nfifen Mounpain
Nikola Stosic
Marc Ortner
85′ Philipp Sturm
Benedikt Pichler  39′ 73′
Junior Chukwubuike Adamu
Okan Aydın
 6′ 56′ Alexander Schmidt
Marco Hödl88′
Adam Stejskal
Žan Pelko70′
46′ Alexander Prass
Elias-Odo Gatterer
85′ Nicolas Seiwald
Enis Pajalic88′
56′ Rami Tekir
Patrick Greil
Aldin Aganovic
Georgios Karasavvidis73′
Tobias Anselm

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.