Liga austriacka - 3. kolejka Bundesligi: SC Rheindorf Altach - WSG Swarovski Tirol 0-2 (0-1)

26 września na CASHPOINT Arena w Altach odbyło się starcie 3. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rheindorf i WSG Wattens. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WSG Wattens 2-0. Na stadionie zasiadło 498 widzów.

3. kolejka Austria - Bundesliga
2020-09-26 17:00 | Stadion: CASHPOINT Arena | Widzów: 498 | Arbiter: D. Muckenhammer
SC Rheindorf Altach
WSG Swarovski Tirol
0
2
Z. Dedic 6',64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Rheindorf wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Zlatko Dedic dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu WSG Wattens.

W 60. minucie Manuel Thurnwald zastąpił Philippa Schmiedla. W tej samej minucie w jedenastce Rheindorf doszło do zmiany. Philipp Netzer wszedł za Jana Zwischenbruggera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WSG Wattens w 64. minucie spotkania, gdy Zlatko Dedic strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Fabiana Kocha.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy WSG Wattens: Nikolai Baden, Kelvin Kwarteng, Žan Rogelj, na ich miejsce weszli: Renny Smith, Tobias Anselm, Florian Rieder. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johannesa Tartarottiego, Manfreda Fischera zajęli: Alain Wiss, Daniel Maderner. Trzeba było trochę poczekać, aby trener WSG Wattens postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Athanasiosa Petsosa wszedł Stefan Hager, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce WSG Wattens doszło do zmiany. Benjamin Pranter wszedł za Zlatka Dedica.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Ferdinand Oswald
60′ Jan Zwischenbrugger
Fabian Koch
60′ Manuel Thurnwald
David Schnegg
Daniel Nussbaumer
Athanasios Petsos87′
73′ Johannes Tartarotti
Žan Rogelj77′
84′ Manfred Fischer
Johannes Naschberger
60′ Philipp Netzer
Benjamin Pranter87′
60′ Philipp Schmiedl
Florian Rieder77′
73′ Alain Wiss
Renny Piers Smith66′
84′ Daniel Maderner
Tobias Anselm66′

Przewaga drużyny Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Rheindorf w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.