Liga austriacka - 3. kolejka Bundesligi: LASk - Wolfsberger 3-1 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 27 września, zespół LASku wygrał z Wolfsberger 3-1 (1-0). Mecz na Linzer Stadion w Linzu obejrzało 3 000 widzów.

D. Baumgartner 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Wolfsberger wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom LASk: Philippowi Wiesingerowi w 20. i Gernotowi Traunerowi w 24. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASku w 26. minucie spotkania, gdy Husein Balić strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Marko Raguž.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Peterowi Michorlowi z LASku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny LASku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jonathanowi Scherzerowi z jedenastki gości. Była to 51. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LASku w 55. minucie spotkania, gdy Marko Raguž zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 59. minucie Cheikhou Dieng został zmieniony przez Dejana Joveljicia.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Wolfsberger: Marc Schmerböck, Luka Lochoshvili, a na ich miejsce weszli Matthäus Taferner, Nemanja Rnić. Po chwili trener LASku postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Huseina Balicia. Na boisko wszedł Dominik Reiter, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie bramkę kontaktową zdobył Dominik Baumgartner.

Prawie natychmiast Gernot Trauner wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Peter Michorl.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Dominik Baumgartner  73′
 78′ 24′ Gernot Trauner
Michael Novak
20′ Philipp Wiesinger
Nemanja Rnić59′
 26′ 65′ Husein Balić
Jonathan Scherzer51′
Andrés Alberto Andrade Cedeño
Mario Leitgeb
82′ James Robert Holland
Michael Liendl
35′ Peter Michorl
Matthäus Taferner59′
René Renner
Christopher Wernitznig
83′ Andreas Gruber
Cheikhou Dieng59′
 55′ (k.) 87′ Marko Raguž
Stefan Perić
82′ Lukas Grgic
Kai Lukas Stratznig
65′ Dominik Reiter
Dejan Joveljić59′
83′ Patrick Plojer
Marc Andre Schmerböck59′
87′ Thomas Sabitzer

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Wolfsberger pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Wolfsberger w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.