Liga austriacka - 3. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - Admira Wacker Moedling 2-2 (1-1)

27 września na Generali Arena w Wiedniu odbyło się starcie 3. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Admiry Wacker Moedling. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 3 000 widzów.

M. Breunig 87'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń w ósmej minucie spotkania, gdy Christoph Monschein strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Michael Madl.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie Erwin Hoffer wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Roman Kerschbaum.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Aleksandarowi Ćirkoviciowi z Admiry Wacker Moedling. Była to 34. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Benedikt Pichler wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Markus Suttner.

W 60. minucie Patrick Wimmer został zmieniony przez Alexandra Grünwalda. W 62. minucie Erwin Hoffer został zmieniony przez Feliksa Ndifora, co miało wzmocnić drużynę Admiry Wacker Moedling. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Jukica na Maximiliana Saksa. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Lukasowi Rathowi, zawodnikowi Admiry Wacker Moedling.

Trener Admiry Wacker Moedling postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Wilhelma Vorsagera i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Maierhofera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Maudo Jarjué wszedł za Benedikta Pichlera. W 86. minucie w jedenastce Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Christian Gartner wszedł za Tomislava Tomicia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Maximilian Breunig. W zdobyciu bramki pomógł Christian Gartner.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Erikowi Palmerowi-Brownowi z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Emanuel Aiwu
88′ Erik Ross Palmer-Brown
Lukas Rath65′
Markus Suttner
Morten Due Hjulmand
Georg Teigl
Marco Hausjell
60′ Patrick Wimmer
Roman Kerschbaum
Thomas Ebner
Tomislav Tomić86′
71′ Aleksandar Jukic
Wilhelm Vorsager80′
Manprit Sarkaria
Maximilian Breunig  87′
 8′ Christoph Monschein
Aleksandar Ćirković34′
 52′ 85′ Benedikt Pichler
Erwin Hoffer  28′ 62′
Mirko Kos
Osman Hadžikić
85′ Maudo Lamine Jarjué
Phoenix Dominique Missi Tomp
Christoph Martschinko
Miloš Spasić
Vesel Demaku
Christian Gartner86′
60′ Alexander Grünwald
Felix Kekoh Ndifor II62′
71′ Maximilian Sax
Muhammed Cham Saračević
Bright Osagie Edomwonyi
Stefan Maierhofer80′

Wyraźna przewaga jedenastki Austrii Wiedeń nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Austrii Wiedeń dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.