Liga austriacka - 3. kolejka 1. ligi: SKU Amstetten - FC Dornbirn 1913 3-3 (3-0)

26 września na Ertl Glas-Stadion odbyło się starcie 3. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami SKU Amstetten i Dornbirnu. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 700 widzów.

3. kolejka Austria - 1. liga
2020-09-26 20:00 | Stadion: Ertl Glas-Stadion | Widzów: 700 | Arbiter: R. Eisner
L. Fridrikas 51',73',87'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze SKU Amstetten otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Wale Alli. Przy strzeleniu gola asystował David Peham.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka SKU Amstetten, strzelając kolejnego gola. W 11. minucie wynik na 2-0 podwyższył David Peham. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Wale Alli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Franco Joppi z zespołu gości. Była to 33. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby David Peham wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKU Amstetten, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie spotkania. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Wale Alli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Dornbirnu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukasa Allgäuera, Larsa Nussbaumera weszli Timo Friedrich, Felix Gurschler.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie pierwszą bramkę dla jedenastki gości zdobył Lukas Fridrikas.

W 52. minucie Philipp Offenthaler zastąpił Daniela Scharnera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SKU Amstetten: Marcowi Starkowi w 55. i Dennisowi Verwüsterowi w 71. minucie. W 67. minucie Dino Kovačec został zmieniony przez Patricka Schagerla, a za Christiana Lichtenbergera wszedł na boisko Marcel Holzer, co miało wzmocnić zespół SKU Amstetten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Katnika na Deniza Mujicia.

W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lukas Fridrikas z Dornbirnu. W 79. minucie Egzon Shabani został zmieniony przez Toma Zimmerschieda, a za Franca Joppiego wszedł na boisko Florian Prirsch, co miało wzmocnić jedenastkę Dornbirnu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Deinhofera na Andree Neumayera.

W 83. minucie sędzia ukarał kartką Lukasa Fridrikasa, piłkarza gości.

W 87. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Lukas Fridrikas z Dornbirnu. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Feliksowi Gurschlerowi z Dornbirnu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.

2
71′ Dennis Verwüster
Lucas Bundschuh
84′ Lukas Deinhofer
Lukas Allgäuer46′
Sebastian Dirnberger
Mario Jokić
Patrick Puchegger
Andreas Malin
55′ Marco Stark
Aaron Kircher
67′ Dino Kovačec
Lars Nussbaumer46′
67′ Christian Lichtenberger
Franco Joppi33′ 79′
 8′ Wale Musa Alli
Christoph Domig
52′ Philipp Offenthaler
Lukas Fridrikas  51′, 73′ (k.), 87′ (k.) 83′
Matthias Wurm
Lukas Katnik70′
 11′, 35′ David Peham
Egzon Shabani79′
David Affengruber
Maximilian Lang
84′ Andree Neumayer
Florian Prirsch79′
Alin Roman
Leonardo Mattheo Zottele
67′ Patrick Schagerl
Timo Friedrich46′
52′ Daniel Scharner
Felix Gurschler46′ 88′
67′ Marcel Holzer
Tom Zimmerschied79′
Okan Yilmaz
Deniz Mujić70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom SKU Amstetten, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Dornbirnu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.