Liga austriacka - 29. kolejka Bundesligi: LASK Linz - Wolfsberger Athletik Club 3-0 (1-0)

W meczu 29. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 5 maja, zespół Laska zwyciężył z Wolfsberger 3-0 (1-0). Mecz na TGW Arena w Pasching obejrzało 5 113 widzów.

29. kolejka Austria - Bundesliga
2019-05-05 14:30 | Stadion: Raiffeisen Arena | Widzów: 5113 | Arbiter: J. Weinberger
M. Ullmann 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Laska wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Laska w 23. minucie spotkania, gdy Samuel Tetteh zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Peter Michorl.

Między 25. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Laska.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wolfsberger Michael Novak. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał James Holland osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie.

Trener Laska postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Klaussa wszedł Emanuel Pogatetz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Laska utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Laska udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Michael Novak został zastąpiony przez Romana Schmida. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w drużynie Laska za Samuela Tetteha wszedł Dominik Frieser, a w zespole Wolfsberger Sven Sprangler zmienił Amara Hodzica.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sekou Koitę z Wolfsberger, a w 82. minucie Emanuela Pogatetza z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Gerald Nutz, a murawę opuścił Sekou Koita. W 85. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nemani Rniciowi, piłkarzowi Wolfsberger.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nemanja Rnić, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 85. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Laska w 90. minucie spotkania, gdy Maximilian Ullmann strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Laska doszło do zmiany. Florian Jamnig wszedł za Thomasa Goigingera.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Lukas Schmitz
 90′ (k.) Maximilian Ullmann
Michael Sollbauer
Philipp Wiesinger
Michael Liendl
90′ Thomas Goiginger
Marcel Ritzmaier42′
31′ 65′ James Robert Holland
Sven Sprangler75′
Peter Michorl
Christopher Wernitznig
45′ 68′ João Klauss De Mello
Sékou Koïta81′ 83′
 23′ 75′ Samuel Tetteh Kotoko
Kevin Friesenbichler25′
Thomas Gebauer
Christian Dobnik
68′ 82′ Emanuel Pogatetz
Manfred Gollner
Markus Wostry
Saša Jovanović
75′ Dominik Frieser
Gerald Nutz83′
Stefan Haudum
Romano Schmid68′
90′ Florian Jamnig
Lukas Schöfl
Yusuf Otubanjo
Amar Hodzic75′

Zespół Laska zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Wolfsberger w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.