Liga austriacka - 29. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - Austria Wiedeń 0-2 (0-1)

23 czerwca na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf odbyło się starcie 29. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Admiry Wacker Moedling i Austrii Wiedeń. Mecz zakończył się zwycięstwem Austrii Wiedeń 2-0.

C. Monschein 50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń w 11. minucie spotkania, gdy Dominik Fitz zdobył pierwszą bramkę.

W 21. minucie za Dominika Fitza wszedł Thomas Ebner. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marco Kadlec z zespołu gospodarzy. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii Wiedeń.

Na drugą połowę jedenastka Austrii Wiedeń wyszła w zmienionym składzie, za Alexandara Borkovica wszedł Erik Palmer-Brown.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń w 50. minucie spotkania, gdy Christoph Monschein strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Admira Wacker Moedling: Koli Pusch w 54. i Danielowi Tothowi w 55. minucie. Trener Admiry Wacker Moedling wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erwina Hoffera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniel Toth. W 57. minucie w zespole Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Pascal Petlach wszedł za Maria Pavelicia.

Chwilę później trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Patrick Wimmer, a murawę opuścił Benedikt Pichler. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Admiry Wacker Moedling: Marco Kadlec, Sinan Bakış, Kolja Pusch, na ich miejsce weszli: Muhammed Saracevic, Seth Paintsil, Markus Pink. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Monscheina, Alexandra Grünwalda zajęli: Bright Edomwonyi, Maximilian Sax. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erika Palmera-Browna z Austrii Wiedeń, a w 85. minucie Marcusa Maiera z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Florian Klein
57′ Mario Pavelić
Michael Madl
Morten Due Hjulmand
Christoph Martschinko
37′ 66′ Marco Kadlec
Manprit Sarkaria
Markus Lackner
Alexander Grünwald81′
85′ Marcus Maier
James Alexander Jeggo
54′ 85′ Kolja Pusch
Christoph Monschein  50′ (k.) 81′
55′ 56′ Daniel Toth
Benedikt Pichler59′
66′ Sinan Bakış
Dominik Fitz  11′ 21′
Christoph Haas
Mirko Kos
57′ Pascal Petlach
Erik Ross Palmer-Brown46′ 79′
Bjarne Thoelke
Stephan Zwierschitz
66′ Muhammed Cham Saračević
Thomas Ebner21′
56′ Erwin Hoffer
Maximilian Sax81′
66′ Seth Paintsil
Patrick Wimmer59′
85′ Markus Pink
Bright Osagie Edomwonyi81′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Austrii Wiedeń przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.