Liga austriacka - 29. kolejka 1. ligi: SK Austria Klagenfurt - SK Vorwärts Steyr 2-1 (2-0)

W starciu 29. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 maja, jedenastka Austrii Klagenfurt wygrała z Vorwärts Steyr 2-1 (2-0). Mecz na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurcka obejrzało 1 249 widzów.

29. kolejka Austria - 1. liga
2019-05-29 19:10 | Stadion: Wörthersee Stadion | Widzów: 1249 | Arbiter: G. Gmeiner
T. Himmelfreundpointner 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Vorwärts Steyr wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Austrii Klagenfurt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Okan Aydın dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 17. minucie Reinhard Großalber zastąpił Bernharda Staudingera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Klagenfurt w 45. minucie spotkania, gdy Kosmas Gezos strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Sandro Zakany.

Drugą połowę zespół Austrii Klagenfurt rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivana Saravanję, Daniela Maira weszli Carlos Badal, Maximiliano Moreira. Między 60. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vorwärts Steyr i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Vorwärts Steyr postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Yusuf Efendioğlu, a murawę opuścił Simon Gasperlmair. Po chwili trener Austrii Klagenfurt postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Patricka Greila wszedł Marc Ortner, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Thomas Himmelfreundpointner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vorwärts Steyr, zdobywając bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Christian Lichtenberger.

Drużynie Vorwärts Steyr zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Austrii Klagenfurt.

Reinhard Großalber17′
 45′ 60′ Kosmas Gezos
Philipp Bader
Ousseini Nji Nfifen Mounpain
Sebastian Dirnberger
46′ Ivan Šaravanja
Michael Halbartschlager90′
 13′ Okan Aydın
Mirsad Sulejmanović
81′ Sandro Zakany
Bojan Mustecic60′
Benedikt Pichler
Simon Gasperlmair65′
73′ Patrick Greil
Thomas Himmelfreundpointner  90′
46′ Daniel Mair
Christian Lichtenberger
78′ Markus Rusek
Jefté Betancor Sánchez
Marco Hödl
Josip Martinović62′
Michael Zetterer
Bernhard Staudinger17′
46′ Carlos Badal Andani
Alexander Hones
Scott Fitzgerald Kennedy
Tobias Messing
Asante Joseph Junior
Dino Kovacevic
46′ Maximiliano Moreira Romero
Yusuf Efendioğlu65′
73′ Marc Ortner

Valeriy Timchenko

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Austrii Klagenfurt w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch graczy.