Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi: Wolfsberger Athletik Club - FC Salzburg 2-1 (1-0)

28 kwietnia na Lavanttal Arena odbyło się starcie 28. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i Salzburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Wolfsberger 2-1. Na stadionie zasiadło 3 126 widzów.

28. kolejka Austria - Bundesliga
2019-04-28 14:30 | Stadion: Lavanttal Arena | Widzów: 3126 | Arbiter: M. Hameter
F. Gulbrandsen 66'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Salzburga wygrała 16 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcel Ritzmaier z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w 35. minucie spotkania, gdy Kevin Friesenbichler strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Sekou Koita.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wolfsberger.

Między 46. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Wolfsberger i jedną drużynie przeciwnej. Trener Salzburga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Diadiego Samassekou. Na boisko wszedł Xaver Schlager, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Hannes Wolf zastąpił Fredrika Gulbrandsena.

Zawodnicy Salzburga otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Fredrik Gulbrandsen. Asystę zaliczył Takumi Minamino.

Piłkarze Wolfsberger szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie Marcel Ritzmaier dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 78. minucie w jedenastce Salzburga doszło do zmiany. Smail Prevljak wszedł za Takumiego Minaminę. Chwilę później trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Sven Sprangler, a murawę opuścił Kevin Friesenbichler. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Dominikowi Szoboszlaiemu z Salzburga.

W tej samej minucie w zespole Wolfsberger doszło do zmiany. Amar Hodzic wszedł za Sekou Koitę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

André Ramalho Silva
58′ Michael Sollbauer
Andreas Ulmer
52′ Mario Leitgeb
Zlatko Junuzović46′
Michael Liendl
Diadie Samassekou62′
 72′ 29′ Marcel Ritzmaier
Dominik Szoboszlai90′
Christopher Wernitznig
Patson Daka
90′ Sékou Koïta
Takumi Minamino78′
 35′ 81′ Kevin Friesenbichler
Xaver Schlager62′
81′ Sven Sprangler
Moanes Dabour
Bajram Syla
Fredrik Gulbrandsen62′  66′
90′ Amar Hodzic
Smail Prevljak78′

Zawodnicy Wolfsberger obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Wolfsberger w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.