Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - Austria Wiedeń 1-2 (1-0)

W meczu 28. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Sankt Polten przegrał z Austrią Wiedeń 1-2 (1-0). Mecz na NV ARENA w St. Pölten obejrzało 3 930 widzów.

A. Turgeman 90'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W siódmej minucie na plac gry wszedł Daniel Schütz, a murawę opuścił Robert Ljubicic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w 28. minucie spotkania, gdy René Gartler strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sandrowi Ingolitschowi z jedenastki gospodarzy. Była to 32. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sankt Polten.

W 52. minucie kartkę obejrzał Michael Ambichl z Sankt Polten.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alexander Grünwald. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Alona Turgemana.

Między 64. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie za René Gartlera wszedł Alexandar Vucenovic. W 77. minucie kartkę dostał Michael Madl, piłkarz gości.

W tej samej minucie trener Austrii Wiedeń postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Vesela Demaku. Na boisko wszedł Dominik Prokop, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie Christoph Monschein został zmieniony przez Brighta Edomwonyiego, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Wiedeń. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Rasnera na Roka Mišlova. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartkami Daniela Schütza z Sankt Polten i Brighta Edomwonyiego z zespołu gości.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Alona Turgemana. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Florian Klein.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Ivan Lucic
71′ Manuel Haas
Igor Júlio dos Santos de Paulo
32′ Sandro Ingolitsch
Florian Klein
Luan Leite da Silva
Michael Madl77′
Daniel Petrovic
Christoph Martschinko
7′ Robert Ljubičić
Christian Junior Schoissengeyr
Husein Balić
Alexander Grünwald  55′ 71′
52′ Michael Ambichl
Vesel Demaku64′ 77′
Daniel Luxbacher
Uroš Matić
85′ Martin Rasner
Christoph Monschein81′
 28′ (k.) 71′ René Gartler
Thomas Ebner
85′ Roko Mišlov
James Alexander Jeggo
7′ 90′ Daniel Schütz
Dominik Prokop77′
71′ Alexandar Vucenovic
Bright Osagie Edomwonyi81′ 90′

Drużyna Austrii Wiedeń była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Zespół Sankt Polten wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.