Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi: SC Rheindorf Altach - Admira Wacker Moedling 1-1 (0-0)

W starciu 28. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 20 czerwca, jedenastka Rheindorf zremisowała z Admirą Wacker Moedling 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na CASHPOINT Arena w Altach.

R. Kerschbaum 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Admiry Wacker Moedling wygrał aż 12 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko sześć.

Już w pierwszych minutach drużyna Rheindorf próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 21. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Admiry Wacker Moedling i jedną drużynie przeciwnej.

Nagle piłkarze Admiry Wacker Moedling nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Roman Kerschbaum. W zdobyciu bramki pomógł Kolja Pusch.

Kibice Admiry Wacker Moedling nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Kadleca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kolja Pusch.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Emanuel Schreiner. Asystę przy golu zaliczył Christian Gebauer.

W 71. minucie Emanuel Schreiner został zmieniony przez Daniela Nussbaumera. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Admiry Wacker Moedling: Mario Pavelić, Roman Kerschbaum, Seth Paintsil, na ich miejsce weszli: Morten Hjulmand, Erwin Hoffer, Muhammed Saracevic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Gebauera, Berkaya Dabanlı zajęli: Julio Villalba, Philipp Schmiedl. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rheindorf i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Andreas Leitner
76′ Berkay Tolga Dabanlı
Emanuel Aiwu
37′ Emir Karic
Sebastian Bauer33′
 67′ 71′ Emanuel Schreiner
Mario Pavelić73′
Jan Zwischenbrugger
Christoph Schösswendter21′
Manfred Fischer
Roman Kerschbaum  58′ 35′ 73′
90′ Samuel Yves Oum Gouet
Markus Lackner
Sidney Sam
Marcus Maier
81′ Johannes Tartarotti
Kolja Pusch65′
Manuel Thurnwald
Daniel Toth72′
71′ Christian Gebauer
Morten Due Hjulmand73′
76′ Philipp Schmiedl
Marco Kadlec65′
Marco Meilinger
Muhammed Cham Saračević87′
71′ Daniel Nussbaumer
Erwin Hoffer73′
71′ Julio César Villalba Gaona
Markus Pink

Przewaga jedenastki Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Rheindorf dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.