Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - TSV Hartberg 0-1 (0-1)

W spotkaniu 28. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna Rapidu przegrała z Hartberg 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Allianz Stadion w Wiedniu.

D. Tadić 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Rapidu wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Srdanowi Grahovacowi z Rapidu. Była to 36. minuta meczu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Dario Tadic dla jedenastki Hartberg. Bramka padła w tej samej minucie. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Lukas Gabbichler.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Na drugą połowę drużyna Rapidu wyszła w zmienionym składzie, za Ercana Karę wszedł Koya Kitagawa. Na drugą połowę zespół Hartberg wyszedł w zmienionym składzie, za Lukasa Rieda wszedł Andreas Lienhart.

Trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jodel Dossou, a murawę opuścił Lukas Gabbichler. W 57. minucie Dario Tadic został zastąpiony przez Christopha Kröpfla. W 62. minucie w jedenastce Rapidu doszło do zmiany. Dejan Petrovič wszedł za Srdana Grahovaca.

Trener Rapidu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christopha Knasmüllnera i na pole gry wprowadził napastnika Dragoljuba Savicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 78. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Rapidu: Filip Stojković, Yusuf Demir, na ich miejsce weszli: Paul Gobara, Stephen Auer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tobiasa Kainza, Amadou Dantego zajęli: Peter Tschernegg, Michael Huber. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Bakary'emu Nimadze z jedenastki gości.

Amadou Dante84′
80′ Filip Stojković
Tobias Kainz78′
Maximilian Ullmann
Christian Klem
36′ 62′ Srdan Grahovac
Felix Luckeneder
62′ Christoph Knasmüllner
Lukas Ried46′
46′ Ercan Kara
Dario Tadić  42′ 57′
80′ Yusuf Demir
Rajko Rep
Paul Gartler
Florian Faist
80′ Stephen Auer
Michael Huber84′
80′ Paul Gobara
Andreas Lienhart46′
Melih İbrahimoğlu
Siegfried Rasswalder
62′ Dejan Petrovič
Jodel Dossou46′
62′ Dragoljub Savić
Christoph Kröpfl57′
46′ Koya Kitagawa
Peter Tschernegg78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.