Reklama

Reklama

Liga austriacka - 28. kolejka 1. ligi: SV Ried - SK Austria Klagenfurt 1-1 (0-0)

26 maja na josko ARENA w Ried Im Innkreis odbył się mecz 28. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Ried i Austrii Klagenfurt. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 901 widzów.

26 maja  na josko ARENA w Ried Im Innkreis odbył się mecz  28. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Ried  i Austrii Klagenfurt. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 901 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ivanowi Saravani z zespołu gości. Była to 42. minuta starcia.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Ousseiniego Mounpaina, piłkarza gości. Po chwili trener Ried postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ante Bajic, a murawę opuścił Patrik Eler.

Reklama

W 65. minucie za Lukasa Grgica wszedł Constantin Reiner. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Okan Aydın wszedł za Patrika Džaltę.

W tym czasie to zawodnicy Austrii Klagenfurt otworzyli wynik. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Hödl. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Okan Aydın.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Carlos Badal z Austrii Klagenfurt. W 78. minucie w drużynie Ried doszło do zmiany. Thomas Mayer wszedł za Maria Kröpfla. A kibice Austrii Klagenfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Greila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sandro Zakany.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Okan Aydın, piłkarz Austrii Klagenfurt. W 87. minucie w drużynie Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Kosmas Gezos wszedł za Ousseiniego Mounpaina. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia Julian Wießmeier wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Austrii Klagenfurt wręczył cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Austrii Klagenfurt zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SK Vorwärts Steyr. Tego samego dnia FC Blau-Weiß Linz będzie gościć jedenastkę Ried.

Reklama

Reklama

Reklama