Liga austriacka - 28. kolejka 1. ligi: SK Austria Klagenfurt - Floridsdorfer AC 2-0 (1-0)

18 lipca na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurckiej odbyło się starcie 28. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Austrii Klagenfurt i Floridsdorfer. Mecz zakończył się zwycięstwem Austrii Klagenfurt 2-0.

O. Aydın 4',60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Austrii Klagenfurt wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Klagenfurt w czwartej minucie spotkania, gdy Okan Aydın zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Julian von Haacke.

W 25. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Austrii Klagenfurt. W 28. minucie w zespole Floridsdorfer doszło do zmiany. Abdelrahman Shousha wszedł za Pascala Fischera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii Klagenfurt.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Darija Pecirepa z Austrii Klagenfurt, a w 50. minucie Bernharda Filę z drużyny przeciwnej. Trener Austrii Klagenfurt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petara Zubaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Darijo Pecirep. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 60. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Okan Aydın z Austrii Klagenfurt. Asystę przy bramce ponownie zanotował Julian von Haacke.

W 70. minucie Oliver Markoutz został zmieniony przez Mca Hüthera. W tej samej minucie w zespole Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Sandro Zakany wszedł za Juliana von Haackego. Po chwili trener Floridsdorfer postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Ali Sahintürk, a murawę opuścił Milan Jurdik.

W tej samej minucie Stefan Umjenovic został zmieniony przez Buraka Yilmaza, a za Albina Gashiego wszedł na boisko David Strmsek, co miało wzmocnić jedenastkę Floridsdorfer. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Greila na Floriana Jaritza. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Greila z Austrii Klagenfurt, a w 87. minucie Marca Krainza z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Bernhard Fila50′
 4′, 60′ Okan Aydın
Stefan Umjenović79′
80′ 90′ Patrick Greil
Pascal Fischer28′
Philipp Hütter
Albin Gashi84′
Markus Rusek
Tolga Günes
70′ Julian von Haacke
Marco Krainz87′
47′ 57′ Darijo Pecirep
Marco Sahanek
25′ (k.) 70′ Oliver Markoutz
Milan Jurdík79′
Rico Sygo
Jakub Křepelka
Florian Freissegger
Martin Grubmüller
90′ Florian Jaritz
Abdelrahman Shousha28′
70′ McMoordy King Hüther
David Strmsek84′
70′ Sandro Zakany
Boris Biro
Benjamin Hadžić
Burak Yilmaz79′
57′ Petar Zubak
Ali Sahintürk79′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.