Liga austriacka - 28. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - SC Austria Lustenau 0-6 (0-2)

17 lipca na Franz-Fekete-Stadion odbył się pojedynek 28. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Kapfenberger i Lustenau. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lustenau 6-0.

T. Berger 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Lustenau wygrał 20 razy i zanotował 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lustenau w 30. minucie spotkania, gdy Obina strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Mayer.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lustenau, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Sebastian Feyrer. Asystę przy golu zanotował Christian Schilling.

Drugą połowę drużyna Kapfenberger rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Wildbachera wszedł Christoph Graschi. Drugą połowę jedenastka Kapfenberger rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Komolafe'a wszedł Filip Škvorc.

W 54. minucie Alexander Steinlechner zastąpił Okana Ekmekciego. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adin Omic, Lukas Macher, a na ich miejsce weszli Marvin Hernaus, Leo Mikić. W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Schillingowi, zawodnikowi gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-3 zdobył ponownie na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy Sebastian Feyrer. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Thomas Mayer.

Prawie natychmiast Ronivaldo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lustenau, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Thomasa Mayera.

W 75. minucie w drużynie Lustenau doszło do zmiany. Daniel Steinwender wszedł za Alexandra Ranachera. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Christoph Graschi z Kapfenberger.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lustenau w 84. minucie spotkania, gdy Daniel Steinwender zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Dominika Stumbergera.

W 87. minucie w drużynie Lustenau doszło do zmiany. Simon Rauscher wszedł za Michaela Lagedera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Tobias Berger.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-6.

Darijo Grujcic
54′ Alexander Steinlechner
Pius Grabher
64′ Leo Mikić
Wallace Menezes dos Santos  30′ 81′
46′ Paul Seun Komolafe
Alexander Ranacher75′
64′ Marvin Hernaus
Thomas Mayer
46′ Michael Wildbacher
Ronivaldo Bernardo Sales  74′ 81′
Franz Valentin Stolz
Florian Ereš
54′ Okan Ekmekci
Tobias Berger81′  90′
46′ 76′ Christoph Graschi
Simon Jonas Rauscher87′
64′ Lukas Macher
Ismet Osmani81′
Paul Sarać
Daniel Steinwender75′  84′
64′ Adin Omić
Bojan Avramović75′
46′ Filip Škvorc

Jedenastka Lustenau była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół Kapfenberger zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.