Liga austriacka - 27. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - Rapid Wiedeń 0-1 (0-1)

17 czerwca na PROfertil ARENA odbyło się spotkanie 27. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i Rapidu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rapidu 1-0.

T. Fountas 23'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć jedenastka Hartberg wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Leo Greimlowi z zespołu gości.

Trener Rapidu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Koyę Kitagawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kelvin Arase. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Thorstenowi Schickowi, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Taxiarchis Fountas dla zespołu Rapidu. Bramka padła w tej samej minucie. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Dejan Petrovič.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rapidu.

Trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jodel Dossou, a murawę opuścił Rajko Rep. W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Jürgenowi Heilowi z Hartberg.

W 59. minucie w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Srdan Grahovac wszedł za Dejana Petroviča. W tej samej minucie Christoph Knasmüllner zastąpił Yusufa Demira. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Koyę Kitagawę z Rapidu, a w 84. minucie Andreasa Lienharta z drużyny przeciwnej.

Leo Greiml9′
72′ Tobias Kainz
Maximilian Hofmann
Christian Klem
Filip Stojković
Felix Luckeneder
Maximilian Ullmann
87′ David Cancola
Christoph Knasmüllner59′
Lukas Gabbichler
Dejan Petrovič59′
58′ 63′ Jürgen Heil
Thorsten Schick19′
87′ Lukas Ried
Stefan Schwab
Dario Tadić
Kelvin Arase14′
46′ Rajko Rep
Taxiarchis Fountas  23′ 68′
Florian Faist
Niklas Hedl
72′ Amadou Dante
Stephen Auer
63′ 84′ Andreas Lienhart
Srdan Grahovac59′
Thomas Rotter
Dalibor Velimirović
46′ Jodel Dossou
Yusuf Demir59′
87′ Christoph Kröpfl
Ercan Kara68′
87′ Peter Tschernegg
Koya Kitagawa14′ 60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Rapidu przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Rapidu wymieniła czterech graczy.