Liga austriacka - 27. kolejka Bundesligi: LASK Linz - Sturm Graz 1-2 (0-0)

24 kwietnia na TGW Arena w Pasching odbył się mecz 27. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Laska i Sturmu Graz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 2-1. Spotkanie obejrzało 5 652 widzów.

27. kolejka Austria - Bundesliga
2019-04-24 19:00 | Stadion: Raiffeisen Arena | Widzów: 5386 | Arbiter: W. Altmann
M. Pink 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka Sturmu Graz wygrała aż 25 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 14.

Już w pierwszych minutach jedenastka Laska próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom LASk: Jamesowi Hollandowi w 30. i João Victorowi w 40. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sturmu Graz w 61. minucie spotkania, gdy Jakob Jantscher zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Otar Kiteishvili.

Trener Laska postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Dominik Frieser, a murawę opuścił Thomas Goiginger. W 69. minucie Markus Wostry został zmieniony przez Samuela Tetteha.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sturmu Graz, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie wynik na 0-2 podwyższył Markus Pink.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Ivan Ljubic wszedł za Otara Kiteishvilego. Kibice Sturmu Graz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukasa Grozurka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Markus Pink. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później Peter Michorl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Laska, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Minutę później w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Thomas Schrammel wszedł za Jakoba Jantschera.

Zespołowi Laska zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sturmu Graz.

Lukas Spendlhofer90′
69′ Markus Wostry
Juan Domínguez Lamas
68′ Thomas Goiginger
Stefan Hierländer
30′ James Robert Holland
Jakob Jantscher  61′ 90′
 90′ 86′ Peter Michorl
Otar Kiteishvili77′
90′ João Klauss De Mello
Michael John Lema
40′ João Victor Santos Sa
Markus Pink  74′ 83′
Thomas Gebauer
Tobias Schützenauer
Emanuel Pogatetz
Anastasios Avlonitis
68′ Dominik Frieser
Lukas Grozurek83′
69′ Samuel Tetteh Kotoko
Arnel Jakupovic

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Laska, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną.

Jedenastka Laska w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.