Liga austriacka - 27. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - SV Mattersburg 0-2 (0-0)

W meczu 27. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Admiry Wacker Moedling przegrała z Mattersburg 0-2 (0-0). Mecz na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf obejrzało 1 800 widzów.

R. Renner 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Admiry Wacker Moedling wygrała 12 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mattersburg w 50. minucie spotkania, gdy Martin Pusic strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Admiry Wacker Moedling postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Sinan Bakış, a murawę opuścił Patrick Schmidt. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Sasa Kalajdzic z zespołu gospodarzy. Trener Mattersburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Kvasinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Martin Pusic. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

W 77. minucie za Andreasa Kuena wszedł Julius Ertlthaler. W tej samej minucie w zespole Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Seth Paintsil wszedł za Sasę Kalajdzica.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rene Renner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mattersburg, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Marko Kvasina.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Admiry Wacker Moedling za Daniela Totha wszedł Marin Jakoliš, a w jedenastce Mattersburg Andreas Gruber zmienił Floriana Harta. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Mortena Hjulmanda, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Philipp Erhardt
41′ Sebastian Bauer
Thorsten Mahrer
Miloš Spasić
Nedeljko Malic18′
Stephan Zwierschitz
Lukas Rath
85′ Morten Due Hjulmand
Andreas Gruber84′
Kolja Pusch
Alois Höller42′
84′ Daniel Toth
Andreas Kuen77′
Wilhelm Vorsager
René Renner  81′
64′ Patrick Schmidt
Alejandro Velasco Fariñas
69′ 77′ Sasa Kalajdzic
Julius Ertlthaler77′
64′ Sinan Bakış
Mario Grgic
84′ Marin Jakoliš
Patrick Bürger
77′ Seth Paintsil
Marko Kvasina69′

Jedenastka Admiry Wacker Moedling miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Admiry Wacker Moedling, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.