Liga austriacka - 27. kolejka 1. ligi: SV Ried - FC Liefering 2-2 (0-1)

12 lipca na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbyło się starcie 27. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Ried i Liefering. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

C. Adamu 14',53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Ried wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Affengrubera z Liefering, a w 14. minucie Constantina Reinera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Liefering w 14. minucie spotkania, gdy Junior Adamu zdobył z karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

W 18. minucie kartką został ukarany Mario Vojković, zawodnik Ried. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Liefering postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 42. minucie na plac gry wszedł Peter Pokorný, a murawę opuścił Hamaciré Diarra. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Liefering.

Drugą połowę drużyna Ried rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maria Vojkovicia wszedł Gedeon Takougnadi.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Liefering, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie Junior Adamu po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zanotował Luka Sučić.

W 61. minucie Stefan Nutz zastąpił Bernda Gschweidla. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Marco Grüll. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Trener Ried wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valentina Grubecka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Reuben Acquah. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 76. minucie w jedenastce Ried doszło do zmiany. Ivan Kovačec wszedł za Juliana Wießmeiera. W 81. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Jefté Betancor. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Amar Dedić
14′ Constantin Reiner
Jusuf Gazibegović
18′ 46′ Mario Lovre Vojković
Bryan Ikemefuna Okoh
76′ Julian Wießmeier
Hamaciré Youba Diarra42′
76′ Reuben Acquah
Nikola Stosic82′
61′ Stefan Nutz
Csaba Bukta82′
Marcel Ziegl
Nicolas Seiwald90′
 81′ (k.) 88′ Jefté Betancor Sánchez
Luka Sučić
 75′ (k.) Marco Grüll
Junior Chukwubuike Adamu  14′ (k.), 53′
Daniel-Edward Daniliuc
Adam Stejskal
88′ Patrick Obermüller
Alois Dominik Oroz90′
46′ Gedeon Balakiyem Takougnadi
Luis Phelipe de Souza Figueiredo
Arne Ammerer
Maurits Kjærgaard82′
76′ Valentin Grubeck
Sámuel Major
61′ Bernd Gschweidl
Peter Pokorný42′
76′ Ivan Kovačec
Alexander Prass82′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Ried, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna Ried w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.