Liga austriacka - 27. kolejka 1. ligi: SC Austria Lustenau - SV Ried 0-0

17 maja na Planet Pure Stadion odbył się pojedynek 27. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Lustenau i Ried. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 063 widzów.

27. kolejka Austria - 1. liga
2019-05-17 19:10 | Stadion: Planet Pure Stadion | Widzów: 2063 | Arbiter: J. Weinberger
SC Austria Lustenau
SV Ried
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów zespół Ried wygrał 15 razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Na murawie, jak to często zdarzało się Ried w tym sezonie, pojawił się Gedeon Takougnadi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 21. minucie Maria Kröpfla.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Krainza z Lustenau, a w 60. minucie Filipa Dmitrovica z drużyny przeciwnej. W 66. minucie w zespole Ried doszło do zmiany. Thomas Mayer wszedł za Patrika Elera.

W 71. minucie za Ante Bajica wszedł Darijo Pecirep. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał David Otter, zawodnik gospodarzy. Niedługo później trener Lustenau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Amoy Brown, a murawę opuścił Alexander Ranacher.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Johannesowi Kreidlowi z jedenastki gości.

Johannes Kreidl88′
72′ David Immanuel Otter
Kennedy Kofi Boateng
Firat Tuncer
Manuel Kerhe
59′ Marco Krainz
Mario Kröpfl21′
Dragan Marceta
Thomas Reifeltshammer
83′ Alexander Ranacher
Thomas Mayer66′
83′ Amoy Brown
Darijo Pecirep71′

Drużyna Lustenau miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka Ried wykorzystała wszystkie zmiany.