Liga austriacka - 27. kolejka 1. ligi: FC Juniors OÖ - FC Dornbirn 1913 1-2 (1-1)

W starciu 27. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, zespół Pasching przegrał z Dornbirnem 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Raiffeisen Arena.

E. Shabani 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Pasching nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach pojedynku z rzutu karnego bramkę zdobył Christopher Cvetko.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dornbirn: Egzonowi Shabaniemu w 6. i Andreasowi Malinowi w 36. minucie.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Lukas Fridrikas. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę otrzymał Timo Friedrich z jedenastki gości. W 59. minucie Marcel Monsberger został zastąpiony przez René Gartlera.

W tej samej minucie w drużynie Pasching doszło do zmiany. Alexander Michlmayr wszedł za Ibrahimę Dramégo. W tej samej minucie trener Pasching postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Oh In-pya wszedł Jan Boller, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 63. minucie kartkę dostał Anes Omerovic, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Egzon Shabani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dornbirnu, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Lukas Fridrikas.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Pasching i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w zespole Dornbirnu doszło do zmiany. Martin Krizic wszedł za Lukasa Fridrikasa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Lucas Bundschuh85′
72′ David Schnegg
Lukas Allgäuer
David Bumberger
Andreas Malin36′
90′ Nemanja Celic
Florian Prirsch
Erwin Softic
Felix Gurschler
Hyeon-seok Hong
Christoph Domig
 5′ (k.) Christopher Cvetko
Timo Friedrich47′
59′ In-pyo Oh
Anes Omerovic63′
68′ Patrick Plojer
Lukas Fridrikas  44′ (k.) 90′
59′ Ibrahima Dramé
Deniz Mujic
59′ Marcel Michael Monsberger
Egzon Shabani  75′ 6′
Lukas Jungwirth
Maximilian Lang
59′ Jan Boller
Güney Akcicek
Benjamin Wallquist
Madiu Bari
72′ Moritz Würdinger
August Rusch
59′ René Gartler
Martin Krizic90′
68′ 77′ Alexander Mayr

59′ Alexander Michlmayr

Piłkarze Pasching dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Dornbirnu w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.