Liga austriacka - 27. kolejka 1. ligi: FC Blau-Weiß Linz - Austria Wiedeń II 0-5 (0-3)

17 maja na Linzer Stadion odbył się pojedynek 27. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Blau-Weiss Linz i Austrii Wiedeń II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii Wiedeń II 5-0. Na stadionie zasiadło 507 widzów.

M. Sarkaria 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Blau-Weiss Linz wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń II w siódmej minucie spotkania, gdy Anour El Moukhantir strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Marko Pejić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lukas Tursch z jedenastki gospodarzy. Była to 31. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń II w 32. minucie spotkania, gdy Dominik Fitz zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Manprit Sarkaria. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Lukas Prokop.

Na murawie, jak to często zdarzało się Blau-Weiss Linz w tym sezonie, pojawił się Thomas Jackel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Bernharda Filę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dominik Fitz z Austrii Wiedeń II. W 63. minucie za Lukasa Prokopa wszedł Jan Gassmann.

W 65. minucie w jedenastce Blau-Weiss Linz doszło do zmiany. Gerhard Dombaxi wszedł za Thomasa Fröschla. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Thomas Jackel z Blau-Weiss Linz.

Niedługo później Anour El Moukhantir wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń II, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Niels Hahn.

Chwilę później trener Austrii Wiedeń II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Aleksandar Jukic, a murawę opuścił Niels Hahn. W 77. minucie Markus Blutsch został zmieniony przez Franja Dramacia, co miało wzmocnić zespół Blau-Weiss Linz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sterlinga Yateke'a na Alexandra Franka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-5.

Petar Gluhakovic
46′ Bernhard Fila
Stefan Jonovic
Martin Grasegger
Marko Pejić
Martin Kreuzriegler
Lukas Prokop63′
77′ Markus Blutsch
Anouar El Moukhantir  7′, 68′
Mario Ebenhofer
Niels Hahn73′
31′ Lukas Tursch
Thomas Salamon
Florian Templ
Manprit Sarkaria  40′
Alan Lima Cariús
Sterling Yateke78′
65′ Thomas Fröschl
Dominik Fitz  32′ (k.), 59′
Nicolas Schmid
Dominik Krischke
46′ 66′ Thomas Jackel
Jan Gassmann63′
65′ Gerhard Mena Dombaxi
Alexander Frank78′
77′ Franjo Dramać
Stefan Sulzer

Sędzia nie ukarał piłkarzy Austrii Wiedeń II żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.