Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - Sturm Graz 1-2 (1-0)

14 czerwca na PROfertil ARENA odbył się mecz 26. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i Sturmu Graz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sturmu Graz 2-1.

K. Despodov 85',88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Sturmu Graz wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tobias Kainz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hartberg , zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu.

W 28. minucie Niklas Geyrhofer został zastąpiony przez Lukasa Jägera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartberg.

Trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Lukas Ried, a murawę opuścił Jodel Dossou. Między 65. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hartberg i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Huspeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Juan Domínguez. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 72. minucie Kevin Friesenbichler został zmieniony przez Bekima Balaja, a za Anastasiosa Avlonitisa wszedł na boisko Jakob Jantscher, co miało wzmocnić drużynę Sturmu Graz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria Tadica na Lukasa Gabbichlera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hartberg: Lukasowi Riedowi w 75. i Jürgenowi Heilowi w 79. minucie.

Bramkarz Hartberg wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 85. minucie gola wyrównującego strzelił Kiril Despodov. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Thomasowi Rotterowi z zespołu gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sturmu Graz przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 zdobył ponownie w 88. minucie Kiril Despodov.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jörg Siebenhandl90′
67′ Amadou Dante
Anastasios Avlonitis83′
 9′ 60′ Tobias Kainz
Niklas Geyrhofer28′
65′ 67′ Christian Klem
Emanuel Sakic
Andreas Lienhart
Juan Domínguez Lamas72′
Felix Luckeneder
Stefan Hierländer
87′ Thomas Rotter
Otar Kiteishvili
59′ Jodel Dossou
Christoph Leitgeb
60′ Bakary Nimaga
Ivan Ljubic
Rajko Rep
Kiril Despodov  85′, 88′
78′ Dario Tadić
Kevin Friesenbichler70′ 72′
Raphael Lukas Sallinger
Tobias Schützenauer
67′ Michael Huber
Vincent Trummer
60′ David Cancola
Philipp Huspek72′ 90′
78′ Lukas Gabbichler
Jakob Jantscher83′
60′ 79′ Jürgen Heil
Lukas Jäger28′
Christoph Kröpfl
Thorsten Röcher
59′ 75′ Lukas Ried
Bekim Balaj72′ 89′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sturmu Graz przyznał cztery.

Zespół Hartberg w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.