Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi: SV Mattersburg - Austria Wiedeń 1-4 (1-2)

13 czerwca na Pappelstadion odbył się pojedynek 26. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg i Austrii Wiedeń. Mecz zakończył się zwycięstwem Austrii Wiedeń 4-1.

A. Grünwald 58'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia pokazał kartkę Alois Höllerowi z Mattersburg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń w 18. minucie spotkania, gdy Manprit Sarkaria zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Patrick Pentz.

W 24. minucie Fabian Miesenböck został zmieniony przez Michaela Lerchera.

Niedługo później Stephan Zwierschitz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń, strzelając kolejnego gola w 30. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Christopha Monscheina.

Zawodnicy Mattersburg szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Patrick Bürger.

W 43. minucie arbiter ukarał kartką Michaela Madla, piłkarza Austrii Wiedeń.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Jano z drużyny gospodarzy. Drugą połowę jedenastka Austrii Wiedeń rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Madla wszedł Erik Palmer-Brown.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik na 1-3 podwyższył Erik Palmer-Brown. Przy zdobyciu bramki asystował Dominik Fitz.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Grünwald. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Philippowi Erhardtowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Austrii Wiedeń wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Prokopa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dominik Fitz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Patrick Pentz
67′ Philipp Erhardt
Alexandar Borković
Thorsten Mahrer
Florian Klein
62′ David Nemeth
Michael Madl43′ 46′
63′ Christoph Halper
Stephan Zwierschitz  30′
8′ Alois Höller
Thomas Ebner
77′ Andreas Kuen
Alexander Grünwald  58′ 86′
24′ Fabian Miesenböck
James Alexander Jeggo
Patrick Salomon
Manprit Sarkaria  18′ 77′
46′ Alejandro Velasco Fariñas
Christoph Monschein72′
 38′ 63′ Patrick Bürger
Dominik Fitz72′
Tino Casali
Mirko Kos
24′ Michael Lercher
Maudo Lamine Jarjué
62′ Lukas Rath
Erik Ross Palmer-Brown46′  48′
Michael Steinwender
Dominik Prokop72′
77′ Nico Pichler
Patrick Wimmer77′
63′ Stephan Schimandl
Bright Osagie Edomwonyi72′
63′ Martin Pusic
Benedikt Pichler86′

Zawodnicy Mattersburg obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.