Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - Wolfsberger Athletik Club 2-1 (1-0)

W meczu 26. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna Rapidu wygrała z Wolfsberger 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Allianz Stadion w Wiedniu.

S. Weissman 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Wolfsberger wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rapidu otworzyli wynik. W 36. minucie Koya Kitagawa dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomagał Taxiarchis Fountas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rapidu.

Na drugą połowę jedenastka Wolfsberger wyszła w zmienionym składzie, za Miloša Jojicia wszedł Lukas Schöfl. Trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marc Schmerböck, a murawę opuścił Cheikhou Dieng.

Zawodnicy Wolfsberger nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 50. minucie gola wyrównującego strzelił Shon Weissman. To już dwudzieste piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Michael Liendl.

W 63. minucie kartkę obejrzał Dejan Petrovič z Rapidu. Kibice Rapidu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kelvina Arasego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Koya Kitagawa. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Maria Leitgeba, zawodnika Wolfsberger.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rapidu doszło do zmiany. Thorsten Schick wszedł za Filipa Stojkovicia. W 69. minucie Taxiarchis Fountas zastąpił Yusufa Demira. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Dejanowi Ljubicicowi z drużyny gospodarzy.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Rapidu doszło do zmiany. Ercan Kara wszedł za Christopha Knasmüllnera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Maximilian Ullmann.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Christopher Wernitznig, Stefan Gölles, a na ich miejsce weszli Manfred Gollner, Mario Leitgeb. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Manfred Gollner90′
69′ Filip Stojković
Michael Novak
 87′ Maximilian Ullmann
Lukas Schmitz
Srdan Grahovac
Miloš Jojić46′
83′ Christoph Knasmüllner
Mario Leitgeb67′ 90′
79′ Dejan Ljubičić
Michael Liendl
63′ Dejan Petrovič
Romano Schmid
 36′ 63′ Koya Kitagawa
Shon Zalman Weissman  50′
69′ Taxiarchis Fountas
Cheikhou Dieng46′
Paul Gartler
Manuel Kuttin
Stephen Auer
Stefan Gölles90′
69′ Thorsten Schick
Luís Miguel Vieira Silva
Dalibor Velimirović
Lukas Schöfl46′
63′ Kelvin Arase
Kai Lukas Stratznig
69′ Yusuf Demir
Christopher Wernitznig90′
83′ Ercan Kara
Marc Andre Schmerböck46′

Piłkarze Rapidu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.