Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - LASK Linz 2-2 (1-1)

W spotkaniu 26. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół Austrii Wiedeń zremisował z Laskiem 2-2 (1-1). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 8 746 widzów.

26. kolejka Austria - Bundesliga
2019-04-21 17:00 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 8746 | Arbiter: R. Schörgenhofer
Austria Wiedeń
Linzer Athletik Sport Klub
2
2
C. Monschein 41',79'
Klauss 22',50'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie kartkę obejrzał Michael Madl z Austrii Wiedeń.

W tym czasie to piłkarze Laska otworzyli wynik. W 22. minucie Klauss dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował João Victor.

W 34. minucie kartkę dostał Emanuel Pogatetz, piłkarz Laska.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Christoph Monschein. W zdobyciu bramki pomógł Christoph Martschinko.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Grünwaldowi, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później Klauss wywołał eksplozję radości wśród kibiców Laska, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie pojedynku. Asystę przy golu ponownie zaliczył João Victor.

W 59. minucie kartkę dostał Christian Ramsebner z drużyny gości. W 61. minucie Dominik Prokop został zmieniony przez Christiana Schoissengeyra. Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Uroša Maticia i na pole gry wprowadził napastnika Alona Turgemana, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jamesa Jeggo, zawodnika Austrii Wiedeń.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 79. minucie Christoph Monschein ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Asystę przy bramce zanotował Maximilian Sax.

W 82. minucie Christoph Martschinko został zmieniony przez Cristiana Cuevasa, co miało wzmocnić drużynę Austrii Wiedeń. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuela Pogatetza na Stefana Hauduma. Kibice Laska nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Friesera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Thomas Goiginger. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Peterowi Michorlowi i Jamesowi Hollandowi.

W tej samej minucie w zespole Laska doszło do zmiany. Yusuf Otubanjo wszedł za Klaussa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Christian Ramsebner59′
21′ Michael Madl
Reinhold Ranftl
82′ Christoph Martschinko
Maximilian Ullmann
Maximilian Sax
Markus Wostry
61′ Dominik Prokop
Thomas Goiginger87′
48′ Alexander Grünwald
James Robert Holland90′
72′ James Alexander Jeggo
Peter Michorl90′
71′ Uroš Matić
João Klauss De Mello  22′, 50′ 90′
 41′, 79′ Christoph Monschein
João Victor Santos Sa
Mirko Kos
Thomas Gebauer
Alexandar Borković
Fabian Benko
82′ Cristian Alejandro Cuevas Jara
Dominik Frieser87′
61′ Christian Junior Schoissengeyr
Stefan Haudum86′
Vesel Demaku
Florian Jamnig
Manprit Sarkaria
Yusuf Otubanjo90′
71′ Alon Turgeman
Samuel Tetteh Kotoko

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Laska, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.