Liga austriacka - 26. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - FC Wacker Innsbruck 2-3 (1-1)

14 lipca na Franz-Fekete-Stadion odbył się pojedynek 26. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Kapfenberger i Wacker Innsbruck. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wacker Innsbruck 3-2.

S. Meusburger 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Wacker Innsbruck wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Wacker Innsbruck otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Murat Şatin. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Roberta Martica.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie Michael Wildbacher wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Amar Kvakic.

Niedługo później trener Wacker Innsbruck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 29. minucie na plac gry wszedł Felix Mandl, a murawę opuścił Sunday Faleye. W tej samej minucie Atsushi Zaizen został zastąpiony przez Elvina Ibrisimovica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

A kibice Kapfenberger nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leo Mikicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Michael Wildbacher. Posunięcie trenera było słuszne. Leo Mikicia zdobył wyrównującą bramkę w 56. minucie spotkania.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Joppich. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Elvin Ibrisimovic.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 2-2 w 56. minucie zdobył Leo Mikić. Asystę przy golu zanotował Simon Staber.

Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kapfenberger: Simon Staber, Filip Škvorc, Levan Eloshvili, Marvin Hernaus, na ich miejsce weszli: Okan Ekmekci, Paul Komolafe, Adin Omic, Jonas Thürschweller. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Martica, Lukasa Hupfaufa, Alexandra Joppicha zajęli: Abdoul Conté, Felix Köchl, Thomas Kofler. Między 66. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wacker Innsbruck w 87. minucie spotkania, gdy Stefan Meusburger zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Raphael Gallé.

W 90. minucie kartką został ukarany Martin Gschiel, zawodnik Kapfenberger. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Lukas Hupfauf66′ 78′
90′ Martin Gschiel
Alexander Joppich  48′ 71′ 79′
Matija Horvat
Stefan Meusburger  87′
Paul Sarać
Atsushi Zaizen29′
72′ Levan Eloshvili
Raphael Gallé
72′ Marvin Hernaus
Robert Martić64′
58′ Filip Škvorc
Murat Şatin  6′
 13′ 46′ Michael Wildbacher
Sunday Adeyemi Faleye29′
58′ Simon Staber
Markus Wallner
Patrick Krenn
David Stemmer
72′ Jonas Thürschweller
Thomas Kofler79′
58′ Okan Ekmekci
Felix Köchl78′
46′  56′ Leo Mikić
Abdoul Karim Conté64′
Davor Tomic
Clemens Hubmann
58′ Paul Seun Komolafe
Elvin Ibrisimovic29′
72′ Adin Omić
Felix Mandl29′

Zespół Wacker Innsbruck był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Wacker Innsbruck przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.