Liga austriacka - 26. kolejka 1. ligi: FC Juniors OÖ - WSG Swarovski Wattens 1-2 (1-2)

10 maja na TGW Arena odbyło się spotkanie 26. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Pasching i WSG Wattens. Mecz zakończył się zwycięstwem WSG Wattens 2-1. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

10 maja  na TGW Arena odbyło się spotkanie  26. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Pasching  i WSG Wattens. Mecz zakończył się zwycięstwem WSG Wattens 2-1. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu WSG Wattens.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartką został ukarany Felix Adjei, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pasching w czwartej minucie spotkania, gdy Marko Raguz strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka Pasching niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Felix Adjei. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Benjamin Pranter.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Filipa ze WSG Wattens, a w 30. minucie Michaela Lagedera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WSG Wattens w 31. minucie spotkania, gdy Milan Jurdik zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valentina Grubecka z Pasching, a w 45. minucie Ignacia Jaúreguiego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Svobodę ze WSG Wattens, a w 54. minucie Philippa Schmiedla z drużyny przeciwnej. W 61. minucie za Feliksa Adjeiego wszedł Florian Mader.

Trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kelvina Yeboaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oliver Filip. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Florian Toplitsch z WSG Wattens. W 77. minucie w jedenastce WSG Wattens doszło do zmiany. Sinan Kurt wszedł za Milana Jurdika.

Chwilę później trener Pasching postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Marcel Michael, a murawę opuścił Valentin Grubeck. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Santina ze WSG Wattens, a w 83. minucie Nemanję Celic z drużyny przeciwnej. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Pasching: Isshaku Konda, Olivier N'Zi, a na ich miejsce weszli Dogan Erdogan, Michael Lageder.

W drugiej połowie nie padły gole.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom WSG Wattens wręczył sześć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

17 maja jedenastka Pasching rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie SK Vorwärts Steyr. Natomiast 19 maja SKU Amstetten zagra z zespołem WSG Wattens na jego terenie.