Liga austriacka - 26. kolejka 1. ligi: FC Dornbirn 1913 - SV Lafnitz 0-3 (0-3)

4 lipca na Stadionie Birkenwiese odbyło się spotkanie 26. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Dornbirnu i SV Lafnitz. Starcie zakończyło się zwycięstwem SV Lafnitz 3-0.

K. Kovačević 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Dornbirnu Franco Joppi.

W 13. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale David Schloffer spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Deniza Mujica z Dornbirnu, a w 31. minucie Tobiasa Kocha z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Dornbirnu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się David Schloffer. W zdobyciu bramki pomógł Christian Lichtenberger.

Niedługo później Krešimir Kovačević wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Lafnitz, strzelając kolejnego gola w 45. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył David Schloffer.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Florianowi Prohartowi, zawodnikowi SV Lafnitz. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Drugą połowę drużyna Dornbirnu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Feliksa Gurschlera wszedł Christoph Domig. W 53. minucie kartkę otrzymał Franco Joppi z Dornbirnu.

W 71. minucie Thorsten Schriebl został zmieniony przez Lukasa Fadingera. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy SV Lafnitz: David Schloffer, Bernd Kager, Georg Grasser, na ich miejsce weszli: Mario Kröpfl, Andreas Tatschl, Marco Heibl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Madiu Bariego, Deniza Mujica zajęli: Marc Kühne, Martin Krizic. W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Egzonowi Shabaniemu z zespołu gospodarzy.

Christoph Gschiel
71′ Madiu Bari
Julian Tomka
Timo Friedrich
Bernd Kager84′
46′ Felix Gurschler
Tobias Koch31′
2′ (samob.) 53′ Franco Joppi
Christian Lichtenberger
Anes Omerovic
Florian Harald Prohart45′
73′ Egzon Shabani
David Schloffer  33′ 13′ (k.) 79′
15′ 86′ Deniz Mujić
Lucas Wabnig
71′ Marc Kühne
Lukas Fadinger71′
Güney Akcicek
Marco Heibl84′
46′ Christoph Domig
Mario Kröpfl79′
August Rusch
Andreas Julian Tatschl84′
86′ Martin Krizic

Piłkarze Dornbirnu dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Dornbirnu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.