Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi: Sturm Graz - FC Salzburg 1-5 (1-4)

10 czerwca na Merkur Arena odbył się pojedynek 25. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Salzburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Salzburga 5-1.

Hwang Hee-Chan 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 109 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 50 razy, zremisowała 31, a przegrała tylko 28.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dominik Szoboszlai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, strzelając gola w ósmej minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 10. minucie spotkania, gdy Dominik Szoboszlai zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Zlatko Junuzović.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Majeed Ashimeru, zawodnik gości.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Hierländer.

Drużyna Sturmu Graz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 1-3 podwyższył Patson Daka. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 zdobyte bramki.

W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lukas Spendlhofer osłabiając tym samym drużynę Sturmu Graz. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Isaac Opoku z zespołu gospodarzy.

W 43. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Dominik Szoboszlai z Salzburga. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hwang Hee-Chan.

Na drugą połowę drużyna Sturmu Graz wyszła w zmienionym składzie, za Thorstena Röchera wszedł Christoph Leitgeb. Trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Enock Mwepu, a murawę opuścił Majeed Ashimeru.

Drugą połowę zespół Sturmu Graz rozpoczął w zmienionym składzie, za Stefana Hierländera wszedł Vincent Trummer. Także drużyna Salzburga wyszła w zmienionym składzie, za Patsona Dakę wszedł Mërgim Berisha. W 63. minucie w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Patrick Farkas wszedł za Alberta Vallciego. W tej samej minucie Dominik Szoboszlai został zmieniony przez Noaha Okafora.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Juan Domínguez wszedł za Bekima Balaja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 66. minucie spotkania, gdy Hwang Hee-Chan zdobył piątą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Karim Adeyemi.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Juanowi Domínguezowi ze Sturmu Graz. Była to 67. minuta pojedynku. W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Isaac Opoku osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 39. minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Mohamed Camara wszedł za Andreasa Ulmera.

A trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Huspeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Otar Kiteishvili. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-5.

Jérôme Junior Onguéné
39′ 71′ Isaac Opoku Donkor
Andreas Ulmer73′
Emanuel Sakic
Albert Vallci63′
24′ Lukas Spendlhofer
Maximilian Wöber
46′ Thorsten Röcher
Majeed Ashimeru15′ 46′
 16′ 46′ Stefan Hierländer
Zlatko Junuzović
Lukas Jäger
Dominik Szoboszlai  8′, 10′, 43′ 63′
75′ Otar Kiteishvili
Hee-Chan Hwang  66′
Ivan Ljubic
Patson Daka  21′ 46′
66′ Bekim Balaj
Karim-David Adeyemi
Tobias Schützenauer
Carlos Miguel Coronel
46′ Vincent Trummer
Patrick Farkas63′
66′ 67′ Juan Domínguez Lamas
André Ramalho Silva
75′ Philipp Huspek
Mohamed Camara73′
46′ Christoph Leitgeb
Enock Mwepu46′
Kiril Despodov
Mërgim Berisha46′
Kevin Friesenbichler
Noah Arinzechukwu Okafor63′

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom Sturmu Graz, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.