Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - SV Mattersburg 2-1 (0-0)

W starciu 25. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Rapidu wygrała z Mattersburg 2-1 (0-0). Mecz na Allianz Stadion w Wiedniu obejrzało 14 422 widzów.

25. kolejka Austria - Bundesliga
2019-04-13 17:00 | Stadion: Allianz Stadion | Widzów: 14422 | Arbiter: C. Ciochirca
A. Höller 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Rapidu wygrała aż 31 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 13.

Od pierwszych minut drużyna Rapidu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mattersburg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thorstena Mahrera z Mattersburg, a w 35. minucie Stefana Schwaba z drużyny przeciwnej.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Rapidu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Christoph Knasmüllner. Sytuację bramkową stworzył Thomas Murg.

W 54. minucie kartkę dostał Rene Renner z zespołu gości. Kibice Mattersburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alois Höllera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Julius Ertlthaler. Posunięcie trenera było słuszne. Alois Höllera strzelił kontaktowego gola w 89. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rapidu w 59. minucie spotkania, gdy Thomas Murg zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Christoph Knasmüllner.

W 71. minucie César Ortiz został zmieniony przez Nedeljka Malica. Chwilę później trener Rapidu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dejan Ljubicic, a murawę opuścił Stefan Schwab. W 77. minucie Christoph Knasmüllner został zmieniony przez Deniego Alara, a za Aliou Badjego wszedł na boisko Andrija Pavlović, co miało wzmocnić zespół Rapidu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Erhardta na Maria Grgica.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Grubera z Mattersburg, a w 88. minucie Bolego Bolingolego z drużyny przeciwnej.

Mimo że drużyna Mattersburg nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Alois Höller. Asystę zaliczył Marko Kvasina.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Tino Casali
88′ Boli Bolingoli-Mbombo
Julius Ertlthaler57′
 53′ 77′ Christoph Knasmüllner
Andreas Gruber82′
 59′ Thomas Murg
René Renner54′
35′ 72′ Stefan Schwab
Alejandro Velasco Fariñas
84′ Aliou Badji
Mario Grgic78′
72′ Dejan Ljubičić
Alois Höller57′  89′
77′ Deni Alar
Andreas Kuen
Andrei Virgil Ivan
Michael Perlak
84′ Andrija Pavlović
Patrick Bürger

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Rapidu otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.