Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - SC Rheindorf Altach 0-2 (0-1)

9 czerwca na Generala Arena w Wiedniu odbyło się starcie 25. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Rheindorf. Mecz zakończył się zwycięstwem Rheindorf 2-0.

E. Palmer-Brown 52' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Daniel Nussbaumer.

W 31. minucie żółte kartki otrzymał Maximilian Sax z Austrii Wiedeń oraz Emanuel Schreiner z zespołu gości. Maximilian Sax z Austrii Wiedeń w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rheindorf.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Daniel Nussbaumer, zawodnik gości.

W 52. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Austrii Wiedeń Erik Palmer-Brown. W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christophowi Martschinkowi z Austrii Wiedeń.

Trener Austrii Wiedeń wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patricka Wimmera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Manprit Sarkaria. W 71. minucie Emanuel Schreiner został zmieniony przez Marca Meilingera. W tej samej minucie Sidney Sam został zmieniony przez Christiana Gebauera, co miało wzmocnić zespół Rheindorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Fitza na Benedikta Pichlera oraz Vesela Demaku na Jamesa Jeggo.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rheindorf w tym sezonie, pojawił się Matthias Maak, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 89. minucie Johannesa Tartarottiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Berkay Tolga Dabanlı
54′ Christoph Martschinko
Emir Karic
52′ (samob.) Erik Ross Palmer-Brown
Philipp Schmiedl
75′ Vesel Demaku
Daniel Nussbaumer  1′ 50′
Alexander Grünwald
Manfred Fischer
59′ Manprit Sarkaria
Samuel Yves Oum Gouet
31′ 31′ Maximilian Sax
Sidney Sam71′
Christoph Monschein
Johannes Tartarotti89′
75′ Dominik Fitz
Matthias Maak89′
75′ James Alexander Jeggo
Marco Meilinger71′
59′ Patrick Wimmer
Lars Nussbaumer
Bright Osagie Edomwonyi
Christian Gebauer71′
75′ Benedikt Pichler
Julio César Villalba Gaona

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Piłkarze Austrii Wiedeń obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.