Liga austriacka - 25. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - FC Dornbirn 1913 1-1 (1-1)

W spotkaniu 25. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna Grazer AK zremisowała z Dornbirnem 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Solarstadion der Stadt Gleisdorf w Gleisdorf.

25. kolejka Austria - 1. liga
2020-06-27 15:00 | Stadion: Solarstadion der Stadt Gleisdorf | Arbiter: M. Schüttengruber
Liebherr Grazer AK
FC Dornbirn 1913
1
1
M. Harrer 30'
E. Shabani 21'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Dornbirnu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Marc Kühne został zastąpiony przez Feliksa Gurschlera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dornbirnu w 21. minucie spotkania, gdy Egzon Shabani strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Lukas Fridrikas.

Jedenastka Dornbirnu krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ zespół Grazer AK doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Martin Harrer. Asystę przy bramce zaliczył Slobodan Mihajlovic.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Dominikowi Hackingerowi z drużyny Grazer AK. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dornbirn: Francowi Joppiemu w 55. i Feliksowi Gurschlerowi w 68. minucie. W tej samej minucie trener Grazer AK postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Pfeifera. Na boisko wszedł Lukas Graf, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w drużynie Grazer AK doszło do zmiany. Reality Asemota wszedł za Dietera Elsnega. Chwilę później trener Dornbirnu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Madiu Bari, a murawę opuścił Elvir Hadzic. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Dornbirnu doszło do zmiany. Marcel Krnjic wszedł za Lukasa Fridrikasa.

W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Lukasowi Grafowi z Grazer AK. W drugiej połowie nie padły gole.

Lukas Allgäuer
68′ Stefan Johannes Pfeifer
Marc Kühne18′
Josef Weberbauer
Andreas Malin
 30′ Martin Harrer
Florian Prirsch
Slobodan Mihajlovic
Anes Omerovic
42′ Dominik Hackinger
Elvir Hadzic69′
68′ Dieter Elsneg
Egzon Shabani  21′
Christoph Nicht
Fabian Schulz
68′ 83′ Lukas Graf
Marcel Krnjic79′
Peter Kozissnik
Madiu Bari69′
68′ Reality Arase Asemota
Felix Gurschler18′ 68′
Florian Jessenitschnig
Martin Krizic
Dragan Smoljan

Markus Stenzel

Przewaga zespołu Grazer AK w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Grazer AK w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Dornbirnu wykorzystał wszystkie zmiany.