Liga austriacka - 25. kolejka 1. ligi: Floridsdorfer AC - Austria Wiedeń II 1-1 (0-1)

27 czerwca na Job Consulting Arena w Wiedniu odbył się mecz 25. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Floridsdorfer i Austrii Wiedeń II. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

C. Cavlan 22'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Austrii Wiedeń II wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń II w 22. minucie spotkania, gdy Caner Cavlan strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Austria Wiedeń II: Facundowi Perdomowi w 33. i Anouarowi El Moukhantirowi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Austrii Wiedeń II.

W 55. minucie za Facunda Perdoma wszedł Stefan Radulovic. W tej samej minucie trener Austrii Wiedeń II postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksandara Jukica wszedł Pascal Macher, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

A kibice Floridsdorfer nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tolgę Günesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Burak Yilmaz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 64. minucie Muharem Huskovic został zmieniony przez Stefana Feiertaga, co miało wzmocnić zespół Austrii Wiedeń II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliasa Felbera na Stefana Umjenovica.

Zawodnicy Floridsdorfer w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie wynik ustalił Albin Gashi.

Między 81. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Floridsdorfer: Mirnes Becirovic, Albin Gashi, na ich miejsce weszli: Abdelrahman Shousha, Ali Sahintürk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matthiasa Braunödera, Michaela Blauensteinera zajęli: Can Keles, Jan Gassmann. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Marcowi Krainzowi z Floridsdorfer. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Mathias Gindl
81′ Mirnes Bećirović
Caner Cavlan  22′
Christian Bubalović
Michael Blauensteiner82′
Bernhard Fila
Matteo Meisl
56′ Burak Yilmaz
Lukas Prokop
 66′ 82′ Albin Gashi
Anouar El Moukhantir35′
90′ Marco Krainz
Matthias Braunöder82′
65′ Elias Felber
Sandali Conde
81′ Abdelrahman Shousha
Jan Gassmann82′
65′ Stefan Umjenović
Pascal Macher55′
Adolphe Belem
Can Keles82′
56′ Tolga Günes
Stefan Radulovic55′
Andrej Todoroski
Stefan Feiertag64′
82′ Ali Sahintürk

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Floridsdorfer otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Floridsdorfer w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.