Liga austriacka - 24. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - Austria Wiedeń 1-1 (0-1)

W starciu 24. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, drużyna Sankt Polten zremisowała z Austrią Wiedeń 1-1 (0-1). Mecz odbył się na NV ARENA w St. Pölten.

M. Sarkaria 3'

Drużyna Austrii Wiedeń bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości pokazała swoją wyższość. W trzeciej minucie Manprit Sarkaria dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 17. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Michaelowi Madlowi, zawodnikowi Austrii Wiedeń. W 35. minucie Sandro Ingolitsch zastąpił Martina Rasnera. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Florian Klein wszedł za Andreasa Poulsena.

W 45. minucie żółtą kartkę dostał Robert Ljubicic z Sankt Polten. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Austrii Wiedeń.

Na drugą połowę drużyna Austrii Wiedeń wyszła w zmienionym składzie, za Michaela Madla wszedł Erik Palmer-Brown. A kibice Sankt Polten nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Messerera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dominik Hofbauer. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Martinowi Rasnerowi w 47. i Cory'emu Burke'owi w 55. minucie. W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Kwang-Ryong Pak, Nicolas Meister, a na ich miejsce weszli Cory Burke, Daniel Schütz. Chwilę później trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Patrick Wimmer, a murawę opuścił Benedikt Pichler.

W tej samej minucie w zespole Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Christoph Monschein wszedł za Brighta Edomwonyiego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Christoph Monschein, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Ljubicic. Asystę zanotował Daniel Luxbacher.

W 80. minucie Daniel Luxbacher został zmieniony przez George'a Daviesa, co miało wzmocnić drużynę Sankt Polten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stephana Zwierschitza na Alexandra Grünwalda. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Robert Ljubicic z Sankt Polten i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 45. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Patrick Pentz
35′ Sandro Ingolitsch
Thomas Ebner
46′ Dominik Hofbauer
James Alexander Jeggo
 74′ 45′ 90′ Robert Ljubičić
Manprit Sarkaria  3′
80′ Daniel Luxbacher
Bright Osagie Edomwonyi63′
59′ Daniel Schütz
Dominik Fitz
55′ 59′ Cory Burke
Benedikt Pichler63′
Thomas Vollnhofer
Mirko Kos
Luca Emanuel Meisl
Florian Klein37′
80′ George Kweku Davies
Erik Ross Palmer-Brown46′
46′ Christoph Messerer
Alexander Grünwald85′
35′ 47′ Martin Rasner
Maximilian Sax
59′ Nicolas Meister
Patrick Wimmer63′
59′ Kwang Ryong Pak
Christoph Monschein63′ 68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.